Özel-Erdoğan görüşmesi: ‘Konu, asgari ücret ve emekli maaşları’

CHP lideri Özgür Özel, partisinin genel merkezinde Erdoğan ile gerçekleştirilecek görüşmenin asgari ücret ve emekli maaşları gibi temel konuları kapsayacağını belirtti. Özel, Erdoğan'la görüşmeleri tarafsız alanlarda yapmayı tercih ettiklerini de ekledi.

  • ü
  • 08 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 11 Haziran’da CHP Genel Merkezi’ne ziyaretin detayları hakkında açıklamalarda bulundu.

Özel, Erdoğan ile gerçekleştirilecek görüşmenin asgari ücret ve emekli maaşları gibi temel konuları kapsayacağını belirtti. “Asgari ücrette gerekli düzenlemeler yapılmazsa büyük bir ‘geçinemiyoruz’ mitingi düzenleyeceğiz” diyen Özel, vergi adaleti konusunda da ‘çok kazanandan çok, az kazanandan az vergi alınması’ gerektiğini vurguladı.

‘GÖRÜŞMELER İÇİN TARAFSIZ ALANLARI TERCİH EDİYORUZ’

Özel, CHP Genel Merkezi’nde ağırladığı Hürriyet ekibine verdiği röportajda, yineleyen tematik mitinglerin devam edeceğini ve bu etkinliklerin hem siyasi hem de toplumsal normalleşme süreci için önemli olduğunu ifade etti. Özellikle 28 Şubat’taki toplantının ardından Mehmet Özhaseki ve Hakan Fidan ile yapılan görüşmelerin, siyasi diyalogları güçlendirdiğini söyledi.

Ayrıca, Özel, Anıtkabir ve çeşitli resmî törenlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan ile tokalaşacaklarını ve bu davranışın normalleşme sürecine katkı sağlayacağını belirtti. “Cumhurbaşkanıyla olan ilişkilerimizi siyasi mekanlar yerine, daha tarafsız alanlarda sürdürmeyi tercih ediyoruz,” şeklinde konuştu.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

ÖZEL: ERKEN SEÇİM TALEBİMİZ YOK

CHP lideri ayrıca, ekonominin kötü gidişatına dikkat çekerek, erken seçim taleplerinin olmadığını ancak kötüleşen ekonomik şartlar nedeniyle halktan gelen taleplere karşılık verebileceklerini ifade etti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com