Oğlundan, “Erdoğan, Erbakan’ı tutuklatmak istedi” iddiasına yanıt: ‘Fetö’ yapmış olabilir

Fatih Erbakan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'nun gündeme getirdiği "Erdoğan, Necmettin Erbakan'ı tutuklatmak istedi" iddiasına yanıt verdi, suçu 'Fetö'ye attı. Dönemin Başbakanı Erdoğan'ın emniyet ve diğer bürokrasiye hakim olamadığını savundu.

  • ü
  • 29 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Fatih Erbakan, Erdoğan’ın babasını tutuklatmak istediği iddialarına ilişkin “Cumhurbaşkanının o dönemde hocamıza karşı böyle bir tavır içerisinde olacağını düşünmüyorum” dedi, ‘Fetö’ suçlaması yaptı.

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Fatih Erbakan, partisinin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Suat Kılıç’la birlikte Çankaya Sokullu Halk Pazarı’nı ziyaret etti. Erbakan ve Kılıç, beraberindeki partililerle birlikte pazarcı esnafı ve vatandaşların sorunlarını dinleyip fotoğraf çektirdi.

Gazetecilerin sorularını da yanıtlayan Fatih Erbakan, Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu’nun gündeme getirdiği “Erdoğan’ın, 2006 yılında, evini polis kuşatmasına alarak Erbakan’ı tutuklatmak istediği” iddiası hakkında açıklama yaptı.

‘O DÖNEMDE ERDOĞAN’IN DEVLETE HAKİMİYETİ YOKTU’

Erbakan şunları söyledi: “O dönemde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve AK Parti iktidarının bugün gelinen nokta kadar kurumlara ve devlete hakimiyeti yoktu. O dönemde yaşanan pek çok olaylar var. Özellikle FETÖ’nün o dönemde çok ciddi bir hakimiyeti söz konusuydu. Orada yaşanan sıkıntılarla ilgili biz tabii başbakanlık düzeyinde değil ama daha alt seviyedeki bürokrasideki, emniyetin içerisindeki FETÖ’cü unsurların böyle bir tavır içerisinde olduğunu düşünüyoruz. Yoksa Cumhurbaşkanının o dönemde başbakan olarak rahmetli Erbakan Hocamıza karşı böyle bir tavır içerisinde olacağını düşünmüyoruz. Bunu da bu vesileyle ifade etmiş olalım.”

‘TUTUKLANMASINA İLİŞKİN BİR TAKIM ADIMLAR ATILDI’

Sözlerini sürdüren Erbakan, “Bu maalesef 28 Şubat’ın eseri olan haksız bir dava. Dolayısıyla bir mahkumiyet kararı ve mahkumiyet kararının da onanmasından sonra rahmetli Erbakan Hocamızın tutuklanmasına ilişkin, bu cezanın infazına ilişkin birtakım adımlar atıldı. Sonrasında biliyorsunuz bu ev hapsine çevrildi ve böylece o durum tezahür etmedi. Allah, bir daha böyle dönemleri, böyle demokrasiye, hukuka, insan haklarına aykırı, haksız, adaletsiz uygulamaları ülkemize, milletimize yaşatmasın” dedi.

DAMADI DOĞRULAMIŞTI

Öte yandan Erbakan’ın damadı ve Yeniden Refah Partisi İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Altınöz, KRT TV yayınında, Erbakan’ın tutuklatılmak istendiğini doğrulayarak, “Evet, doğru. Temel Bey’in anlatmış olduğu olay 2006 yılında gerçekleşti. Erbakan hocamızın konutunda İçişleri Bakanlığı’nın görevlendirdiği koruma polisleri varken başka bir polis ekibi gelerek Erbakan hocamızı götürmeye çalıştı” demişti.

Mehmet Altınöz  şunları söylemişti:

‘ERBAKAN’IN ÜZERİNE EN ÇOK GELEN AK PARTİ YÖNETİCİLERİDİR’

“Biz yaptığımız diplomasi trafiğiyle o süreci hukuken tehir ettik, geciktirdik ve hukuki süreci devam ettirdik. Bu olay doğru. Bu olaydan başka olaylar da var. Ben o kadar çok şey anlatabilirim ki. Erbakan Hocamızın Balgat’taki evini sattırmaya kalktı arkadaşlar. Ben o dönemde AK Parti yöneticileriyle belki yüzlerce kez müzakerelere katıldım. Kamuoyunda trilyon davası olarak bilinen davayla alakalı Erbakan hocamızın üzerine en çok gelen AK Parti yöneticileridir. Çok net. Bununla ilgili saatlerce konuşabilirim. AK Parti yöneticilerinin Erbakan hocamıza yaptıkları zulmü isterseniz başka bir programda anlatayım ben sizlere.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com