Oğlu göçmen kaçakçılığından tutuklanmıştı: MHP’li Güven Adıgüzel istifa etti

MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Güven Adıgüzel, oğlunun göçmen kaçakçılığından tutuklanmasının ardından partisinden istifa ettiğini duyurdu. Gazeteci Saymaz, Adıgüzel'in aktarımlarını paylaşmış, Adıgüzel oğlunun insan kaçakçılığını PKK üyeleriyle yaptığını iddia etmişti.

  • ü
  • 24 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

Oğlu göçmen kaçakçılığı suçlamasıyla tutuklanan MHP İstanbul İl Yönetim Kurulu üyesi Güven Adıgüzel, sosyal medya üzerinden “Partim MHP’nin zarar görmemesi adına üzülerek istifa ettiğimi kamuoyuna duyururum. Saygılarımla…” dedi.

ADIGÜZEL: OĞLUM ATİNA’DA PKK’LILARLA TANIŞIYOR

Gazeteci İsmail Saymaz, MHP İstanbul Teşkilatı’nın bulunduğu binanın sahibi olan ve bir süre önce siyasetle ilişkisini kestiğini belirten baba Güven Adıgüzel’in kendisine yaptığı açıklamaları şöyle aktarmıştı:

“Büyük oğlum Cihanay, Türkiye’de kara paradan ceza aldı ve Yunanistan’a kaçtı. Atina’da PKK’lılarla tanışıyor. Bunlar çocuğu kullanarak, küçük oğlum Tunahan’ın üzerinden insan ticareti yapıyorlar. İnsan ticareti yaparken, bunların haberi olmadan Yunanlı iki kaptan bir paket getiriyor. Bunlara para teklif ediyorlar. Benim çocuğun arkadaşı bu paketi alıyor, atıyor bir yere. Paketten uyuşturucu çıkıyor. Jandarma basınca bizimkiler yakalanıyor.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Adıgüzel, baskından sonra büyük oğlu Cihanay’ın aradığını ve PKK’lıların yakalanan uyuşturucudan ötürü 50 bin Euro istediğini söylüyor. ‘Beni arayıp tehdit ettiler. Bir vesileyle çocuğumu PKK’lıların elinden kaçırdım. Örgüt büyük çocuğumu kullanarak ve kandırarak, bu işi yaptırıyor.'”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com