Murat Kurum trafik suçu işlediğini itiraf etti: Ehliyetsiz araba kullandım

Ehliyetsiz kullandığı lüks ciple kaza yapan ve bir kişinin ölümüne yol açtıktan sonra annesi yazar Eylem Tok tarafından Mısır'a kaçan 17 yaşındaki genç gündemdeyken, Murat Kurum da aynı yaşlarda trafik suçu işlediğini itiraf etti.

  • ü
  • 10 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul’da kullandığı lüks cipin çarpması sonucu Oğuz Murat Acı’nın ölümüne yol açtıktan sonra annesi yazar Eylem Tok tarafından Mısır’a kaçırıldığı tespit edilen 17 yaşındaki T.C.’ye ilişkin haberler gündemdeki yerini korurken,  Cumhur İttifakı İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Başkan adayı Murat Kurum 17 yaşında trafik suçu işlediğini itiraf etti.

Habertürk’te Mehmet Akif Ersoy’un sunduğu Nedir Ne Değildir Özel’in konuğu olan Kurum, “Küçükken hiç yaramazlık yaptınız mı?” sorusuna karşılık “Bir kere şey aldım. yaramazlık dersek eğer ehliyet almamıştım ama araba kullanmayı biliyordum” dedi.

Programda Gazze ile ilgili bir soru da sansüre takıldı. Murat Kurum’a soru sormak isteyen bir gencin elinden mikrofonu alındı.

‘EHLİYETSİZ ARABA KULLANDIM’

31 Mart’taki yerel seçimlere kadar her Pazar farklı içerikleriyle ekranlara gelen programda farklı kişiler konuk ediliyor. İBB Başkan Adayı Murat Kurum’un yanı sıra diğer konuklar ise Aslı Şafak ve Orhan Gencebay oldu. Murat Kurum, çocukluk ve gençlik yıllarını anlattığı sırada, “Küçük yaramazlıklarımız vardır ama bir kere yaramazlık dersek eğer ehliyet almamıştım ama araba sürmeyi biliyordum. Ankara’da bir gün arabayı sürüyorum…” sözleri üzerine Mehmet Akif Ersoy, “Yapmamışsınızdır onu bence” diyerek karşılık verdi. Kurum, gülerek ‘yaptım’ dedi ve ehliyetsiz araba kullandığını söyledi.

‘NE SÖYLESEK AKŞAM HABERLERDE GÖRÜYORUZ’

“Ersoy, “Bunu alıp size siyaseten, Murat Kurum ehliyetsiz araba kullandı diye kullanırlar mı?” sorusunu yöneltti. Kurum, “Biz ne söylesek akşam haberlerde görüyoruz. Programlarımız çok yoğun. Sabah 09’da başlıyoruz, gece 02.00’ye kadar. Küçükçekmece’ye gittim geçen, Büyükçekmece demişim. Şantiyede kafamıza baret takıyoruz ya, bareti ayağımıza geçireceğiz dedim. Hemen onu haber yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

KURUM’UN SEÇİM ŞARKISINI ORHAN GENCEBAY ANLATTI

Murat Kurum, Orhan Gencebay ile birlikte katıldığı canlı yayında usta sanatçı için “Türkiye’nin babası” ifadelerini kullandı. Orhan Gencebay da Kurum’a hediye ettiği şarkının hikayesini anlattı:

Bakanlık döneminde tanıştık. Bakanlık dönemindeki başarılarını gördüm çok takdir ettim, çok sevdim. Kim bilir daha ne görevlere gelecek sayın başkanımız. İnsani yönünü çok sevdim, efendiliğiyle, çalışkanlığıyla, entellektüel birikimiyle başarılı bir insan. Ben de dayanamadım başkanıma bir şarkı hediye etmek istedim.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com