Murat Kurum gaflardan konuşamaz hale geldi: ‘Artık mikrofon uzatıldığında tedirginlik yaşıyor’

AKP İBB adayı Murat Kurum'un üst üste yaptığı gaflar nedeniyle psikolojik olarak etkilendiği ve 'tekrar gaf yapar mıyım' korkusu yaşadığı iddia edildi. AKP kulislerine göre Kurum kendisini yönlendiren siyasetçilerin etkisinde ve partisinin İstanbul teşkilatıyla da sorunlar yaşıyor.

  • ü
  • 07 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Son günlerde peş peşe gelen gaflarıyla gündem olan AKP İstanbul adayı Murat Kurum’un partisinin İstanbul teşkilatıyla da sorun yaşadığı belirtiliyor. Üst üste gelen gaflar yüzünden mikrofon uzatıldığında tedirgin olan Kurum’un birçok siyasetçinin etkisinde olduğu belirtiliyor. Kurum’un ekibinin Erdoğan’ın sahaya inmesini istemediği de belirtiliyor.

Cumhuriyet gazetesinden Nagihan Yılkın’ın kulis haberine göre; AKP’nin yerel seçimde İstanbul adayı olarak gösterdiği eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un AKP İstanbul İl Örgütü ile sorun yaşadığı öğrenildi. AKP kulislerinden edinilen bilgiye göre, Murat Kurum’un açıklandığı andan itibaren parti teşkilatında ve kamuoyunda heyecanı oluşturamadığı, parti teşkilatıyla arasında da bir uyumsuzluk olduğu iddia edildi.

TEŞKİLAT “ERDOĞAN İNSİN” DİYOR, KURUM’UN EKİBİ İSTEMİYOR

Her geçen gün gaflarına bir yenisini ekleyen Kurum, AKP İstanbul İl teşkilatında güvenini yitirdi. AKP kulislerinde “Cumhurbaşkanı Erdoğan sahaya inip mitingler düzenlesin. AKP teşkilatlarını harekete geçirmesi gerek” diye konuşulduğu öğrenildi. Kurum ve ekibinde ise ‘teşkilatların ciddi bir zayıflık içerisinde olduğu, herkesin menfaatine göre hareket ettiği ve Erdoğan’ın sahaya inmesinin Kurumu’un aleyhine olacağı’ düşüncesinin olduğu belirtildi.

Öte yandan AKP’li birçok siyasetçinin Murat Kurum’u yönlendirdiği bunun da kendi açısından olumsuz bir etkiye neden olduğu bildirildi.

PSİKOLOJİSİ ETKİLENDİ: YA YİEN GAF YAPARSAM?

İddiaya göre, AKP kulislerinde “Murat Kurum, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun projelerini seçim vaadi olarak sundu. İmamoğlu, çıkışları nedeniyle Kurum’u “acemi aday” olarak nitelendirdi. Sık sık gaflarıyla gündeme gelmesi onu psikolojik olarak da etkiledi. Kurum artık her mikrofonu eline aldığında ya da mikrofon uzatıldığında ‘yine bir gaf yapar mıyım’ tedirginliği içinde oluyor” yorumları yapılıyor.

ARKA ARKAYA GAF YAPIYOR

Cumhur ittifakı’nın İBB adayı Murat Kurum’un son bir aydaki gaflarıyla isminden söz ettirdi. İstanbul’un Beykoz ilçesinin hangi yakada olduğunu karıştıran Kurum, Küçükçekmece mitinginde konuşurken ‘Büyükçekmece’ dedi. İmamoğlu’nu eleştirmeye çalışan Kurum, “vaatlerinin yüzde 87’sini gerçekleştirdiler” ve “Deprem anında İstanbul 11 ile koştu” ifadelerini kullandı. Kendisini protesto eden TOKİ mağdurlarının sloganlarını da destek sloganı sanan Kurum, “Biz kazanırsak Gazze’deki mazlumlar sevinecek” demişti. İmamoğlu’nu eleştirmeye çalışırken ‘rakibi kendisi’ diyen Kurum, katıldığı bir açılışta neyi açtığını unuttu. Fatih ilçesinde yer alan Ordu Caddesi’nin adının Ordu ilinden geldiğini sanan Murat Kurum, baret gafında da bulunarak ‘Ayaklarımıza baretlerimizi… çat… Başımıza baretlerimizi giymişiz’ dedi. Kurum, İmamoğlu’nun açacağı metroyu da “vaat” olarak vatandaşa anlattı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com