Murat Kurum ‘gaf’ yaptığını kabul etti: Sosyal medyaya hanım bakıyor

Cumhur İttifakı'nın İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Murat Kurum, yaptığı gafı kabul ederek, "İnsanız hata yapabiliriz. Gaf da yapabiliriz" dedi.

  • ü
  • 16 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Cumhur İttifakı’nın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Murat Kurum, “İnsanız hata yapabiliriz. Gaf da yapabiliriz.” diyerek sosyal medya hesabını eşi Şengül Kurum’un yönettiğini açıkladı.

Gain TV’de yayımlanan Gör Beni programına katıldı. Kurum, 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler öncesi değerlendirmelerde bulundu.

Sunucu Armağan Çağlayan’ın Murat Kurum’un 8 kilometreyi 8 adımda göstermesini anımsatarak sorduğu gaf sorusu üzerine Kurum, “Sosyal medyaya bakmam. Ekibimiz bakıyor, hanım bakıyor. Onlar söylüyor. Hata yapabiliriz, insanız. Bilerek isteyerek yapmayalım ancak kaldırımda konforlu yürüyeyim, ayağım yere takılmasın dediğiniz zaman da hata yapmazsınız. Biz otoyolda yürüyoruz, arabalar geçiyor. Hız da yapıyorlar. Yeri geliyor zemin kayıyor, yeri geliyor kar yağıyor. Biz buna alışığız. Çok acı. İnsanız hata yapabiliriz. Gaf da yapabiliriz. Beni bu konuda eleştiren CHP’li anlayış. Kendileri gafın daha ötesine geçtiler. Ne oldu peki, biz de siz öyle yaptınız mı demeliyiz?” ifadeleriyle kendini savundu.

Armağan Çağlayan’ın ‘İstanbul’dan trafik ve deprem sorunu nedeni ile ayrıldım’ demesi üzerine Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum, “Bu istek ve arzu ile buradayım. Zor bir iş ama ben bu işi yapmış biri olarak, vatandaşımızın beklentisini karşılamak için buradayım. Zaten bu işleri yapamazsam bir daha aday maday olmam. Böyle bir göreve talip olmam” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com