Metropoll’den son İstanbul anketi: İmamoğlu farkı açtı

Metropoll İstanbul'daki yarışa ilişkin mart ayında yaptığı iki anketi karşılaştırdı. Şirketin 24-26 Mart arasında yaptığı son ankete göre İmamoğlu puanını artırırken, Kurum'a destek azaldı. 

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Metropoll tarafından Mart ayı içerisinde yapılan iki ankette İmamoğlu ile Murat Kurum arasındaki farkın açıldığı ortaya çıktı.

Metropoll Araştırma’nın yöneticisi Özer Sencar, araştırmayı sosyal medya hesabından “Metropoll Araştırma “Türkiye’nin Nabzı” serisi içinde İBB Başkanlığı seçimi ile ilgili olarak mart ayında iki araştırma gerçekleştirdi. Bu araştırmalarda başkan adaylarının ölçülen oy destekleri aşağıdaki tabloda sunulmuştur” notuyla paylaştı.

Sencar’ın yayınladığı tabloda, Metropoll’un 15-18 Mart tarihleri arasında 39 ilçede 1663 kişiyle görüşülerek yapılan araştırması ile 24-26 Mart arasında 2100 kişiyle yapılan araştırması karşılaştırıldı.

Bu karşılaştırmada Ekrem İmamoğlu lehine bir artış gözlenirken, Murat Kurum’un oy oranında küçük bir düşüş olduğu göze çarpıyor.

Araştırmada dikkat çekici bir diğer artış ise Zafer Partisi İstanbul adayı Azmi Karamahmutoğlu’nun oy oranında görülüyor. Karamahmutoğlu iki araştırma arasında oy oranını bir puandan fazla artırmış.

MetroPOLL’ün İstanbul’daki seçime ilişkin mart ayında yaptığı son anketin (24-26 Mart) sonuçları şöyle:

CHP Adayı Ekrem İmamoğlu: Yüzde 48,6

(15-18 Mart araştırmasında: Yüzde 47,9)

Metropoll’den İstanbul anketi: İmamoğlu yükseldi, Kurum geriliyor – Sayfa 7
AK Parti Adayı Murat Kurum: Yüzde 37,0

(15-18 Mart araştırmasında: Yüzde 37,2)

Araştırmada DEM Partisi’nin adayı Meral Danış Beştaş’ın 4.1, Yeniden Refah Partisi adayı Mehmet Altınöz 3.3, Zafer Partisi’nin adayı Azmi Karamahmutoğlu’nun yüzde 3,5 ve İYİ Parti adayı Buğra Kavuncu’nun oy oranı yüzde 2 olarak çıktı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com