Koray Aydın’dan istifa sonrası ilk açıklama: Başka partiye gidecek mi, Dervişoğlu kalmasını istedi mi?

İYİ Parti'den istifa eden Koray Aydın, bundan sonra ne yapacağına dair açıklamalarda bulundu. Aydın, istifasını açıklamadan yarım saat önce İYİ Parti lideri Dervişoğlu'nun kendisini aradığını ama telefonu açmadığını da söyledi. Aydın, "İYİ Parti defteri tamamen kapandı" dedi.

  • ü
  • 28 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’den istifa eden Koray Aydın, hiçbir partiye gitmeyi düşünmediğini söyledi. Aydın, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile yakınlaşacağı iddialarını da yalanladı.

Halk TV’ye konuşan Aydın, “Toplumun bir kesimini ben istifa etmelerini engelliyordum, durduruyordum. Bugüne kadar onları zorladım yani. Zaten partide çok istifalar oldu. Şimdi de ayrılanlar olur. Yarından başlar” dedi.

‘HİÇBİR PARTİYE GİTMEYİ DÜŞÜNMÜYORUM’

Bir süre bağımsız kalacağını, parti kurma niyeti olmadığını söyleyen Aydın, şunları söyledi:

“Hiçbir partiye de gitmeyi düşünmüyorum. Ama siyasi hayatımızda yani yön değiştirmedim. Sadece yaptığım şu, ülkenin gidişatına karşı duruşum var. Bu konuda kendi partilerimizi bıraktık ayrıldık. Çünkü o yoldan ayrıldığı için ayrıldık. Şimdi mevcut durumda da sıkıntıların yaşadığı bir dönemde yanlışa ortak olmama kararı.

‘YARIM SAAT KALA ARADI, AÇMADIM’

Müsavat Dervişoğlu ile yol yürüme ihtimali kalmadığını belirten Aydın, şöyle devam etti:

“Açıklamama yarım saat kala aradı ama açmadım görüşmedik. Kalmam için bir niyeti vardıysa bu 5 gündür konuşuluyordu. Telefonu açmak için gerekçe kalmadı. Dün Partiden birini görevlendirmiş. Onlar gelip görüşmek istediklerini söylediler. Ben de o süre bitti dedim. Geri adım atmamız mümkün değil. İsteseydi onu çok önceden yapılabilirdi. Meral Hanım’dan hiçbir teklif yok. İYİ Parti defteri tümüyle kapandı. Partiye büyük bir kitle getiren insanlardan biriydim. Meral Hanım’ın peşinden koşup gelmedi. Mansur Yavaş ve Ekrem İmamoğlu’yla yakın olacağıma dair iddialar doğru değil.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com