Koray Aydın’dan Akşener’e Saray tepkisi: Parti tabanında kırılmaya yol açacak

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener'in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin içeriğini bir an önce kamuoyuna açıklamasını istedi. Aydın, iktidara verilecek bir desteğin parti tabanında ciddi kırılmaya yol açacağını vurguladı.

  • ü
  • 06 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın, eski İYİ Parti lideri Meral Akşener’in Saray’da Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesine tepki gösterdi. Aydın, “Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise “Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır.”dedi.

Aydın,  İYİ Parti Kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinin üzerinden bir gün geçtiğini, ne Akşener’in ne de Erdoğan’ın görüşmenini konusu ve içeriğine dair açıklama yapmadığını belirtti.

Kamuoyunun görüşmenin yapılacağını Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’nın yaptığı duyuru ile öğrendiğini ifade eden Aydın, şu ifadeleri kullandı: “Yeni seçilmiş olan Genel Başkanımız Sayın Müsavat Dervişoğlu’na bir “hayırlı olsun” ziyareti dahi yapılmamışken, Sayın Akşener’in ziyaretini “İYİ Parti Eski Genel Başkanı” sıfatıyla yapması İYİ Parti kurumsal kimliğini görüşmenin doğrudan tarafı yapmıştır. Çünkü Sayın Meral Akşener, İYİ Parti’nin Kurucu Genel Başkanı olmasının ötesinde halen İYİ Parti Kurucular Kurulu Üyesi ve dolayısıyla İYİ Parti üyesidir.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Aydın, görüşme ilgili tek açıklamanını İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu tarafından yapıldığına işaret ederek, “Sürece hızlı adapte olan bazı partililerimizin ‘bu görüşme İYİ Parti tabanında rahatsızlık yaratmaz’ mealindeki söylemlerinin aksine, içeriği ile ilgili en kısa zamanda tatminkar bir açıklama yapılmaz ise bu görüşme İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanatacaktır.

Şayet görüşme içeriği hiç bir şüpheye yol açmayacak şekilde açıklanmaz ise “Saray’a yanaşma veya iktidarla anlaşma” algısı zımnen kabul edilmiş olacak ve bu durum İYİ Parti tabanında büyük bir kırılmaya sebep olacaktır.”

‘ANAYASA GÖRÜŞMELERİ OLURKEN GÖRÜŞMEK İLGİNÇ’

“Görüşmenin Anayasa tartışmalarının yapıldığı bir dönemde olması da ayrıca düşündürücüdür.” diyen Aydın, Akşener’e görüşmenin içeriğini bir an önce açıklaması çağrısında bulundu. Aydın, iktidara desteği İYİ Parti tabanının asla kabul etmeyeceğini vurgulayarak, “En önemli kuruluş amaçlarından birisi AK Parti iktidarının antidemokratik, rantçı, milleti fakirleştiren ve devletin içini boşaltan siyasetine karşı durmak ve tek adam düzenine karşı çıkmak olan İYİ Parti’nin tabanı, bu görüşmeyi asla tasvip etmeyecektir.

Ezilenlerin, hakkı gasp edilenlerin, açlığa ve sefalete mahkum edilenlerin hakkını ve hukukunu savunmak için AK Parti iktidarına karşı asil bir başkaldırı hareketi olan İYİ Parti’nin mensuplarının gözünde ve gönlünde, iktidarla verilecek uzlaşma ve yumuşama fotoğrafları asla kabul görmeyecektir.

Bu bağlamda Sayın Akşener’i, görüşmenin konusunu ve içeriğini açık ve net bir şekilde İYİ Partililere ve milletimize açıklamaya davet ediyorum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com