‘Koray Aydın İYİ Parti’den ayrılacak’ iddiası: Saray vesayeti gerekçesi

İYİ Parti Ankara Milletvekili Koray Aydın'ın 'Saray vesayeti gerekçesi' ile partiden ayrılacağı ve bağımsız milletvekili olarak yoluna devam edeceği belirtildi.

  • ü
  • 24 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’de seçimlerden sonra başlayan fırtına durulmadı. Partide devam eden istifa dalgasına, kuruculardan Koray Aydın’ın da katılması bekleniyor.

Serbestiyet’ten Hilal Köylü’nün haberine göre, MHP’den ayrılarak Ekim 2017’de Meral Akşener’le birlikte İYİ Parti’nin kurucu isimlerinden olan Ankara milletvekili Koray Aydın, parti 7 yaşına girerken “Akşener bir hayal kırıklığı” diyerek, İYİ Parti’den ayrılmaya hazırlanıyor.

BAĞIMSIZ VEKİL OLARAK YOLUNA DEVAM EDECEK

Koray Aydın’a yakın kaynaklar; Aydın’ın İyi Parti’den 14 vekille birlikte ayrılacağı ve Demokrat Parti’nin başına geçeceği iddialarını yalanlıyor. Aydın, bağımsız vekil olarak yoluna devam etmek istiyor. Aydın’ın “Bir de; Mansur Yavaş’a daha yakın olduğum, onunla hareket edebileceğim öngörüsünde bulunanlar var ki; onlara da gülüyorum. Mansur Bey’le de, Ekrem İmamoğlu Bey’le de ilişkilerimiz iyidir, hukukumuz vardır, o kadar” dediği öğrenildi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

Meral Akşener’in genel başkanlığı bırakmasının üstünden bir ay geçmeden Cumhurbaşkanlığı’nda Erdoğan’la görüşmesine, bu görüşmeye dair herhangi bir açıklama yapmamasına “İYİ Parti’ye gönül veren milyonların vicdanını kanattı” eleştirisini getiren Aydın, Müsavat Dervişoğlu başkanlığındaki parti yönetiminin de Akşener’den farklı bir tutum izlemediğine dair görüşlerini bayramdaki temaslarında partililerle paylaştı.

Aydın’ın; Akşener’in bir yandan iktidara muhalif görünmesini ama bir yandan da Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüşmesini “Sarayın vesayeti” olarak değerlendirdiği, benzer tavrı Dervişoğlu’nun da sergilediğini yakın çevresiyle şöyle paylaştığı öğrenildi:

“Partinin kurumsal kimliğini yıpratan Akşener hakkında partide disiplin süreci başlatılmadı. Akşener-Erdoğan görüşmesine kızan Dervişoğlu, bayramda Akşener’i ziyaret etti. Bayramlaşmaya tamam diyelim ama o ziyaretten fotoğraflar paylaşılması; İYİ Parti yönetiminin Meral Hanım’a tavır koymak bir yana, onunla beraber olduğunu gösteriyor. İYİ Parti Akşener’in, Akşener de sarayın vesayeti altında. Hepsi saraya kızıp, soluğu sarayda alanlar kervanına katılıyor. Akşener de Dervişoğlu da hayal kırıklığı. Bahçeli’ye MHP’yi MHP olmaktan çıkardı diye nasıl kızmışsak, bugün de Akşener’e İyi Parti’yi İyi Parti olmaktan çıkardı diye kızgınız. İyi Parti; iktidara karşı el yükselten kuruluş ilke ve hedeflerinden koptu. Saray vesayetindeki bir partide benim kalmam mümkün görünmüyor.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com