İYİ Parti lideri Dervişoğlu: Hukuksuz bir ülkede ‘yeni anayasa’ demek, abesle iştigâldir

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu:Hukuksuz bir ülkede, adaletsiz bir düzende, ekmeksiz bir millete ‘yeni anayasa’ demek” ancak, abesle iştigâldir.

  • ü
  • 08 Mayıs 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’nin olağanüstü kurultayında genel başkan seçilen Müsavat Dervişoğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’ndeki (TBMM) ilk grup toplantısında yeni anayasa tartışmalarına kapıyı kapattı. Dervişoğlu, “Yeni anayasa arayışları, Türk milletinin yakıcı sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik değildir. Bilakis, Sayın Erdoğan’ın siyasi ikbaline ve yeniden adaylık talebine, aslında ‘Ölene kadar cumhurbaşkanı olmasına’ dair gaflet dolu bir ikmal ve takviye çabasıdır.” dedi. Öte yandan İYİ Parti’den ayrılanlara seslenen Dervişoğlu, “geri dönün” çağrısı yaptı.

Müsavat Dervişoğlu İYİ Parti Genel Başkanı olduktan sonraki ilk grup toplantısında partililere şöyle hitap etti:

“Ben sadece bir makamı, kürsüyü, koltuğu devralmadım. Bir bayrak teslim aldım. 7 yıllık siyasi hareketimiz içerisinde mücadele etmiş, partisinden ayrılmış yol arkadaşlarıma sesleniyorum, İYİ Parti dün olduğu gibi bugün de sizindir. Gelin küslükleri sonlandırılalım ve mücadelemize devam edelim.

‘GAFLET DOLU BİR İKMAL VE TAKVİYE ÇABASI’

Yeni anayasa arayışları, Türk milletinin yakıcı sorunlarına ve ihtiyaçlarına yönelik değildir. Bilakis, Sayın Erdoğan’ın siyasi ikbaline ve yeniden adaylık talebine, aslında ”Ölene kadar cumhurbaşkanı olmasına” dair gaflet dolu bir ikmal ve takviye çabasıdır.

‘ADALETSİZ BİR ÜLKEDE EKMEKSİZ BİR MİLLETE ‘YENİ ANAYASA’ DEMEK…

Milletin cebini yakan enflasyon durdurulamazken; ayda 10 bin lira ile “sürünün” denilen emeklinin evinde tencere kaynamıyorken, yaşıtlarından bir gün sonra işe başladığı için kusura bakma sen “17 yıl sonra emekli olacaksın” denilenlerin gelecekleri mevzu bile edilmiyorken, memuru, işçisi, ek hesaptan para çekip evine ekmek götürmeye; kredi kartının asgari borcunu da başka bir kredi kartından ödemeye çalışırken; öğrencisi KYK bursuyla hayatta kalma mücadelesi verirken; işsiz genci bir imkân bulup başka ülkelere kaçmak isterken yeni anayasadan bahsediyoruz. Hukuksuz bir ülkede, adaletsiz bir düzende, ekmeksiz bir millete ‘yeni anayasa’ demek” ancak, abesle iştigaldir. Ve ancak, ‘ekmek bulamıyorsanız anayasa yiyin’ demektir.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com