İYİ Parti kulisi: Partililer ‘Akşener hırçın tavırlarıyla kaybettirdi’ diyor

İYİ Parti kurmaylarının, yerel seçimdeki başarısızlığın ardından Genel Başkan Meral Akşener'in istifasını istediği öne sürüldü. Partililer, Akşener'in "hırçın" tavırlarıyla adeta "AKP'ye çalıştığı" izlenimi verdiğini, ayrıca yönetilcik vasfını da yitirdiğini düşünüyor.

  • ü
  • 03 Nisan 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’de, yerel seçimde alınan hezimetin ardından gözler Genel Başkan Meral Akşener’in üzerinde. Birçok partili Akşener’i istifaya çağırırken, parti kurmayları Akşener’in seçimdeki tavırlarının kaybettirdiğini düşünüyor.

İlk kez seçimlere “hür ve müstakil” giren İYİ Parti, 2024 yerel seçimlerindeki başarısızlıkları sonrası seçimli olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

Genel başkan Meral Akşener’in istifa edeceği ve kongrede aday olmayacağı iddiaları gündeme gelirken Akşener’in istifa etmemesi ve aday olup olmayacağına ilişkin bir açıklama yapmaması parti kulislerini hareketlendirdi.

‘HIRÇIN TAVIRLARI AKP’YE ÇALIŞIYOR İZLENİMİ VERDİ’

Cumhuriyet’ten Merve Kılıç’ın haberine göre, Akşener ve kurmayları arasında kriz derinleşiyor. Akşener’in istifasını isteyen kurmaylarla karşı karşıya geldiği öne sürülüyor.

Partiden üst düzey yöneticilerden öğrenilen bilgiye göre kurmayların çoğunluğu “Akşener’in yöneticilik vasfını yitirdiği ve halkta bir kaşılığı olmadığı” görüşünde. Öte yandan Akşener, en çok seçim sürecinde “hırçın” davrandığı ve söylemleri nedeniyle “AKP’ye çalışıyor” izlenimi yarattığı gerekçesiyle eleştiriliyor.

SİNDİRİLMEYECEK ADAY KİM

Seçim sonuçlarını değerlendiren kurmayların, “seçimlerdeki başarısızlığın tek sorumlusunun Akşener olduğu” görüşünü savunduğu öne sürülüyor. Akşener’in halk özünde güvenilirliğinin kalmadığı da kulislerde konuşulanlar arasında.

Akşener’e yakın isimler de Akşener’in partinin başında siyasete devam etmesi gerektiğini savunuyor. Kurmaylar, kongrenin de bir ay sonra yapılacağını ifade ediyor. Tansiyonun yüksek olacağının belirtildiği kongrede bu kez Akşener’in karşısına rakip çıkacağı ve sindirilemeyeceğini iddia ediyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com