İmamoğlu’ndan Murat Kurum’un o sözlerine yanıt: Kendilerini nimetten zannediyorlar

Cumhur İttifakı'nın İstanbul adayı Murat Kurum’un “8 km metro hattı yaptı” sözüne yanıt veren İmamoğlu, "Allah akıl versin. Bunlar kendilerini nimetten zannediyorlar" dedi.

  • ü
  • 10 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu

Cumhur İttifakı’nın İstanbul adayı Murat Kurum’un “8 km metro hattı yaptı” sözüne yanıt veren İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, “Allah akıl versin. Bunlar kendilerini nimetten zannediyorlar” dedi.

İmamoğlu, Yenidoğan-Söğütlüçeşme metro hattı yapımı açılışında yaptığı konuşmada, “5 yılda yaptığımız 65 kilometreyi 8 kilometreymiş gibi göstereceğini zanneden bu akla şaşıyorum. Vatandaşa bu emek gösteren insanlara zerre saygısı yok Allah akıl versin. Bunlar kendilerini nimetten zannediyorlar” dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın “son seçimim” açıklamasına da yanıt veren İmamoğlu, “Bu seçim, kutuplaştırmaya son deme seçimi, insanları ayrıştırmaya son deme seçimidir. Bu seçim, önce insan, insanı insan olduğu için sevmeye başlama seçimidir” ifadelerini kullandı.

BÖYLE SAYGISIZ SİYASET OLMAZ

İmamoğlu, şöyle konuştu:

“Hani var ya 5 yılda 8 kilometre yapıp adım sayan arkadaş tarihe geçti; bir şey diyeceğim diyemiyorum. Bu işin içinde emek hırsızlığı var onu söyleyeyim. Böyle saygısız siyaset olmaz. Kameralar önüne 8 adım atarak 5 yılda yaptığımız 65 kilometreyi 8 kilometreymiş gibi göstereceğini zanneden bu akla şaşıyorum. Vatandaşa bu emek gösteren insanlara zerre saygısı yok Allah akıl versin. Bunlar kendilerini nimetten zannediyorlar. Vatandaşı aldatabileceklerini zannediyorlar. Aynı akıl hatırlayın 2019’da milletin iradesini beğenmeyip bizim için ‘seçimi çaldılar’ dediler. Bu yalanla milleti kandırabileceklerini düşündüler. Bunları unutmayacağız hiç. Bu unutulmamalı, bir daha milletin iradesine bu çıkışı yapılacak insanların karşısında topyekun bir olmalı. Millet kimin hırsız, yalancı olduğunu sandıkta tescil etti. Hem de 806 bin kere bunu sandıkta tescilledi. Kendilerini milletin üstünde görenlere milleti aldatmaya kalkan 806 bin demokrasi dersi, tokadıydı. Ama hala milleti aldatmaya kalkıyorlar. 31 Mart vatandaşı kandırmayı marifet sayanlara vatandaşa saygı duymayanlara hep birlikte ders verme günüdür. Bunu unutmayınız. Hep birlikte ders vereceğiz. 5 yıl boyunca biz onlara belediyecilik dersi verdik. 31 Martta da siz onlara herhalde ciddi bir demokrasi dersi vereceksiniz öyle görüyorum. Bunun o meşalesini Sancaktepe yakmalıdır. Tabii ki bize oy verenlere metro yapacağız. Ben o sözü ona ait bir söz gibi ayıpladım. Ama anlıyorum ki bugün sayın Cumhurbaşkanı da gitti aynı şeyi söyledi. Bu bir kötü anlayış. Biz bu anlayışa da son veriyoruz. Sultanbeyli’ne, Sancaktepe’ye, Çekmeköy’e.

ERDOĞAN’A ‘SON SEÇİMİM’ YANITI

Biz insan ayırt etmeyiz, biz hizmeti insan için yaparız yapmaya da devam edeceğiz. O yüzden bu seçim unutmayın kutuplaştırmaya son deme seçimi. İnsanları ayrıştırmaya son deme seçimidir onu da unutmayın. Bu seçim insanı insan olduğu için sevmeye başlama seçimidir, herkese bunu göstereceğiz.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com