İmamoğlu’ndan Murat Kurum’a: Acemi aday, farkında olmadan Erdoğan eleştiriyor

Murat Kurum'un "31 Mart'ta kazanırsak Gazze'ye yardım göndereceğiz" şeklindeki açıklamasına yanıt veren Ekrem İmamoğlu, "Bu acemi adayın dengesi o kadar bozuk ki farkında olmadan Erdoğan eleştiriyor" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 02 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB Başkan adayı Murat Kurum’un “Gazze’deki mazlumlar sevinecek” sözlerini eleştirdi. İmamoğlu, “Bu acemi aday dün laf yetiştirdi. 31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek. Koca Türkiye Cumhuriyeti Gazze’ye yardım edemedi. O gelince edecekmiş. Dengesi o kadar bozuk ki farkında olmadan Erdoğan eleştiriyor” ifadelerini kullandı.

İBB Başkanı İmamoğlu, Zeytinburnu Halk Buluşması’nda konuştu. İmamoğlu, İBB Başkan adayı Murat Kurum ile aralarında yaşanan “davet krizine” değinerek, “Bir gün davet etmedik diyorlar. Ertesi gün koltukta ismi vardı gelmedi diyorlar. Sözleri bir gün. Bu milletin vergisiyle çalışan TRT’ye çıkar ‘Benimle proje tartışamaz’ der. Kanal istanbul’u yaptırmadık, yaptırmayacağız. 2019’da Sisi mi Binali mi dediler. Sisi de ben oluyorum. Sonra ne yaptılar? Kötü dedikleri Sisi’nin ayağına gittiler. Hem de 14 Şubat’ta” ifadelerini kullandı.

‘ACEMİ ADAY LAF YETİŞTİRDİ’

Kurum’un “Gazze’deki mazlumlar sevinecek” sözlerini eleştiren İmamoğlu, “Bu acemi aday dün laf yetiştirdi. 31 Mart’ta Gazze’deki mazlumlar sevinecek. Koca Türkiye Cumhuriyeti Gazze’ye yardım edemedi. O gelince edecekmiş. Dengesi o kadar bozuk ki farkında olmadan Erdoğan eleştiriyor” ifadelerini kullandı.

Gazze’ye gidecek olan yardımları göndermek için Kurum’a davette bulunan İmamoğlu, şöyle konuştu:

“5 Mart Salı günü seni Sultangazi’deki lojistik tesislere davet ediyorum. Gel İstanbulluların yardımlarını Gazze’ye gönderelim. Biz sana benzemeyiz. Davetimiz asildir. Senin gibi misafire kaba saba sözler ettirmeyiz. Gel yanıma, el ele yardımları Gazze halkı adına uğurlayalım.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com