İmamoğlu’ndan Kurum’a: Davetiyeyi postayla yollayacağım, utanır mı bilmem

Davetiye polemiğinde İmamoğlu, AKP adayı Murat Kurum'a sert çıktı. İmamoğlu, "Bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem!" dedi.

  • ü
  • 25 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, AKP’nin İstanbul adayı Murat Kurum’un “Ulaştırma Bakanı’na sordum, İmamoğlu açılışa davet edilmedi’ açıklamasına yanıt verdi. Davetiyeyi açık hava toplantısında gösteren ve yayınlayan İmamoğlu, “Bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem!” dedi.

‘ACEMİ ADAY DEDİ Kİ…’

Fatih Belediye Başkanı Ergün Turan’ın davet mailini yayımlayan İmamoğlu, şunları anlattı:

“Cuma günü Sancaktepe’de ‘Bu zamana kadar hiç davet edilmemiştim. İlk kez Sirkeci-Kazlıçeşme Tren Hattı için davet geldi, çok teşekkür ederim. Bu davete katılacağım’ dedim. Ertesi gün ses acemi adaydan çıktı. Acemi aday dedi ki, büyük bir şey yakalamış gibi ‘Hayır, Ulaştırma Bakanı’na sordum İmamoğlu davet edilmedi’ dedi. Sevindi ya! İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’nın İstanbul’da bir açılışa davet edilmemesine sevinen biri olur mu ya!

‘MAİLİ GÖRDÜ, KIVIRMAYA BAŞLAYACAK’

İş burada bitmedi. Ekranlara bir görüntü gelecek, bu bana gelen davet maili… Kimden geliyor davet? Açılışın olduğu yerin ilçe Belediye Başkanı sayın Ergün Turan’dan. Nereye geliyor? İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı protokolüne geliyor. Yani benim protokolüme 27 Şubat’ta gelmiş. Şimdi benim için kendi kendine davet uyduruyor diyen bu acemi adaya bunu postayla yollayacağım. Utanır mı bilmem! Bu maili gördü ya nasıl kıvırmaya başlayacak.”

BAKAN’DAN CEVAP GECİKMEDİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkdir Uraloğlu, Pazartesi günü açılışı gerçekleştirilecek Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi’ni Yedikule İstasyonu’nda tanıttı. Uraloğlu basın mensuplarının İmamoğlu hakkındaki davet sorusuna da yanıt verdi.

Uraloğlu, “Bizim gündemimize oturacak bir konu değil. Kim hangi törene nasıl katılacak, hangi sırada konuşacak bizim derdimiz o değil. Derdimiz, İstanbul’a hizmet etmek olmalı.” dedi

“BİR AÇILIŞ VAR BU SEVİNÇ HEPİMİZİN SEVİNCİ”

Öte yandan, Fatih Belediye Başkanı Ergun Turan da konuya ilişkin konuştu.  Açılışı yapılacak projenin İstanbul için bir polemik değil, bir sevinç kaynağını olduğunu belirten Başkan Turan, şöyle konuştu:

“Ayıp ama kamuoyunun gündemi bu değil. Bir açılış var bu sevinç hepimizin sevinci. İstanbul Belediye Başkanının da sevinci. Şunu söylemek durumundayım. Ekrem bey nasıl benim eski arkadaşımsa Murat Kurum da benim eski çalışma arkadaşım. İkisini de tanıyan insan olarak söylüyorum. Ekrem Bey polemik konusunda çok başarılı. Murat Bey de polemik konusunda başarısız. Çalışma arkadaşı olarak söylüyorum. Murat Bey bir şey de çok başarılı. Çünkü bizim disiplinimizde sadece ve sadece çalışmak var insanlar için hizmet etmek var. Ama sayın İmamoğlu bir dostu, bir arkadaşı olarak söylüyorum. Eğer bu seçimde Sayın İmamoğlu İstanbul’da seçimi kaybedecek olsa ya da bugün görevi bırakacak olsa, ben kamuoyuna soruyorum. Sayın İmamoğlu bu şehirde hangi hizmetiyle hangi özelliğiyle anılacak. İstanbul eğer bu dönemde Sayın Ekrem İmamoğlu kaybettiğinde bir tek şeyle anılacak bu 5 yılda polemikleriyle anılacak. Sayın Cumhurbaşkanına, Sayın Bakanlara laf yetiştirmesiyle anılacak” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com