İmamoğlu’ndan Erdoğan’a: Hani efelik yapıyordun, tehditten lütfene geldik, yemez

CHP Pendik Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı ile halk buluşmasına katılan İmamoğlu, "Sakın onun tehditlerinden korkmayın. Sizi tehdit ediyor" dedi.

  • ü
  • 10 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’a tepki gösterdi. İmamoğlu, “Oy yoksa hizmet yok demiştin. Dün ne dedi? Lütfen diyor, lütfen. Değerli milletim, bu benim son seçimim diyor. Hani birkaç hafta önce efelik yapıyordun. O kadar tutuştular, korktular ki; şimdi ağlamaklı oldu. Duygusallaştı. Tehditten nereye geldik? ‘Lütfen’e geldik. Bu millet bunu yer öyle mi? Yemez” dedi.

İmamoğlu, CHP Pendik Belediye Başkan adayı Tarık Balyalı ile halk buluşmasına katıldı. “Hep şunu söyledim, hatırlayın. Sakın onun tehditlerinden korkmayın. Sizi tehdit ediyor.” diyen İmamoğlu,  şöyle konuştu:

‘İSTANBUL’A YABANCI BİR ADAY’

İstanbul’da biliyorsunuz her parti aday çıkarttı Ekrem İmamoğlu’nun karşısına. Çıkartsınlar biz saygı duyuyoruz. Cumhur İttifakı da AK Parti’yle toplam dört partinin ortak adayı çıktı. Bir de ben varım. Rakibime, diyorum ki İstanbul’a yabancı bir aday dışarıdan atandı atama aday. İthal aday diyorum. İlçelerin sadece adını değil hangi yakada olduğunu da bilmiyor. Kötü olan şu diyelim öyle görevlendirdin, yolladın. Ama yolladığın insan çalışkan olacak dersine çalışacak. Öyle ayağına baret giymekle olmuyor baret kafaya takılır bir kere. Bakın ben dalga geçmiyorum. Acemi aday derken bir tespit yapıyorum. İstanbul’u bilemeyebilirsin ama bu ateşten gömleği giymeye karar verdiysen dersine çalışacaksın. İstanbul zor bir sınav dersine çalışmazsan bu millet seni sınıfta bırakır. Bu adayın kondisyonu da yok benim koşuşuma yetişemedi.

‘TEHDİTTEN LÜTFENE GELDİK’

Hoş benim koşuma orası da yetemedi ama neyse. Benim koşuma yetmedi. Geri kaldı? Geride kalınca hemen bir yerlerde bir panik başladı. Bir panik ne yapsak ne yapsak? Hemen tutuştular. O kadar korktular ki bak ne oldu? Bir hafta boyunca hatırlayın Sayın Cumhurbaşkanı milletini tehdit etti. Bir ile gitti oy vermezseniz hizmet gelmez dedi. Bir başka ile gitti oy vermezseniz doğalgaz gelmez dedi. Bu arada unuttu orası zaten 15 yıldır onlar yönetiyordu onu da unuttu. Şimdi ağlamaklı oldu duygusallaştı. Ne demiştim size sakın ey milletimiz. Atatürk’ün size emaneti olan ne güzel bir emanet değil mi? Egemenlik kayıtsız şartsız millettindir. O ülküye, o ideale inanan benim güzel milletim. Hep şunu söyledim, hatırlayın. Sakın onun tehditlerinden korkmayın. Sizi tehdit ediyor. Çünkü sizden korkuyor demiştim, korkuyor. Hatırlıyor musunuz? Bakın ona göre hani ne dedi? Dediğim çıktı. Oy yoksa hizmet yok. Ona göre işlerde sarkma olur diyen kişi dün ne dedi? Lütfen diyor, lütfen. Değerli milletim, bu benim son seçimim diyor. Hani birkaç hafta önce efelik yapıyordun. Hani millete oy verirsen, hizmet getiririm, oy vermezsen hizmet getirmem diyordun. Tehditten nereye geldik? Lütfen geldik lütfen. Seni gidi seni. Bu millet bunu yer öyle mi? Yemez.

‘İŞTE MİLLETİN İRADESİ, ADAMI BÖYLE HİZAYA SOKAR’

Yahu, siz daha yeni Cumhurbaşkanı seçilmediniz mi? Ya bu millet daha yeni size, cumhurbaşkanı seçmek için oy vermedi mi? Daha 4 yıl göreviniz yok mu? O seçim 10 ay önce bitti. Ben hatırlatayım: Bu, belediye başkanlığı seçimi, bu İstanbul’un seçimi. Hani acaba rakibimiz kimmiş diye karıştırmaya başladık. Acaba rakibimiz kim? Başka bir yere aday oldu da haberimiz mi yok? Kuralları altüst ediyor biliyorsunuz. Anlamıyoruz. İşte sevgili milletimiz, benim güzel milletim, benim cesur milletim, benim ahlaklı erdemli milletim… İşte milletin iradesi, adamı böyle hizaya sokar kardeşim. Soktu mu? Bu milleti hafife alıp efelenirsen, işte böyle başını öne eğersin. Başlarsın, ‘lütfen’ demeye. Ne dedim, onlar hep böyle bir (Eliyle U dönüşü işareti yaparak) ama biz, tam yol ileri, tam yol ileri. Çünkü biz, milletine had bildiren değil, milletine karşı haddini bilen, Cumhuriyetin evladıyız. Milliyetçi, milletine her zaman hürmette, şefkatte, güzel duyguda, eksik yapmayan, terbiyesi Atatürk terbiyesi olan evlatlarız biz.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com