İmamoğlu’ndan ‘bakanlara’ gönderme: Hepiniz gelin önemli değil…

İBB Başkanı İmamoğlu, bütün bakanların İstanbul'da seçim çalışmasına katılmasını ironik bir dille eleştirerek, "Hepiniz gelin önemli değil ama adayınıza yazık, bu kadar küçük düşürmeyin. Ankara’dan toplanmış gelmişler iyi yapmışlar, hoş gelmişler ama bunların derdi milletin değil, bir avuç insanın seçim kazanması…"dedi. 

  • ü
  • 23 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İBB Başkanı İmamoğlu, bütün bakanların İstanbul’da seçim çalışmasına katılmasını ironik bir dille eleştirerek, “Hepiniz gelin önemli değil ama adayınıza yazık, bu kadar küçük düşürmeyin. Ankara’dan toplanmış gelmişler iyi yapmışlar, hoş gelmişler ama bunların derdi milletin değil, bir avuç insanın seçim kazanması…”dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Silivri’de seçmene seslendi. 31 Mart’ta bir kez daha seçmenin onayını alarak göreve devam etmek istediklerini söyledi. İmamoğlu’nun açıklamalarından bazı bölümler şöyle:

Biz milletçe seçim sonuçlarını saygıyla karşılamayı biliriz. Birbirimize saygı gösteririz ama bu ülkede sonuçları beğenmediği zaman seçimleri yok sayan bir anlayış var. 2019’u hatırlıyoruz değil mi? O anlayış seçimi iptal ettirdi, bizi çalmakla suçladı, sandık görevlilerini terörist ilan etti.

‘KAZANMAK İÇİN HER YOL MÜBAH DEMEYİN’

Ne yaparlarsa yapsınlar kendilerine döndü. Mahkemeden döndü, milletten döndü milletten. Millet onlara yalanlarının, iftiralarının bedelini ödetti. Hep söyledik; Kazanmak için her yol mübahtır demeyin. Millet gereken cevabi verdi. Seçimden sonra ne dediler; ‘siyaseten söyledik’ dediler. Siyaseten yalan söylenir mi?

Bu zihniyet değişmedi. 2019’da ne yapıyorlarsa aynısını yapıyorlar. O zaman da kumpas yaptılar şimdi de yapıyorlar. Seçimi ayak oyunlarıyla kazanmaya çalışıyorlar. 31 Mart onların hepsini tarihe gömme günü.

‘BÜTÜN BAKANLAR İSTANBUL’DA’

Bunlar toplanmış Ankara’dan İstanbul’a gelmiş. Bütün bakanlar burada… Hepiniz gelin önemli değil ama adayınıza yazık, bu kadar küçük düşürmeyin. Ankara’dan toplanmış gelmişler iyi yapmışlar, hoş gelmişler ama bunların derdi milletin değil, bir avuç insanın seçim kazanması…

Onlar bir kişiye tabidir, biz halkçıyız. Onlar rantçı, onlar ‘kanal’ diyor. Biz ise ‘İstanbul’ diyoruz. Gündemlerinde yokmuş gibi davranıyorlar ama inanmayın çünkü onlar Kanal İstanbul’u yapmaya mecburdur. ‘Yapamayız’ diyemezler, bir kişiden fırça yemekten korkarlar.

Onlar İstanbul’un kaynaklarını bir avuç insana aktarmaya çalışıyorlar. Kaşıkla verdiklerini kepçeyle almaya çalışıyorlar. Söz veriyorum; milletin parasını millete vereceğiz. Bu şehri ranttan koruyacağız. Yeter ki siz bizim arkamızda durun.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com