İmamoğlu uyardı: Bunlar parti devleti kurmak istiyorlar, söyleyeyim

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu Çatalca'da yaptığı konuşmasında AKP'nin bir parti devleti kurmak istediğini söyledi. İmamoğlu, "İstanbul'da kolayca alırız zannettiler öyle mi? Pışık." dedi.

  • ü
  • 28 Mart 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Belediyesi, Başkanı Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı ve Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu, seçim çalışmalarını sürdürüyor. İmamoğlu, Çatalca’daki halk buluşmasında yaptığı konuşmada, “Bunlar parti devleti kurmak istiyorlar, söyleyeyim.” dedi. Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’ı hedef alan İmamoğlu, “Ama biz 100 seneyi aşmış, Türkiye Cumhuriyeti kurulmuş, Allah’ın bir lütfu, bir çift mavi göz gelmiş milletimizin atasıyla dedesiyle Cumhuriyeti kurmuş, bize emanet etmiş ve bize görev vermiş: ‘Bu şehri, bu ülkeyi koruyun, insanlarına saygı gösterin.’ Cumhuriyet ne diyor? ‘Her insan eşit.’ Hiç kimsenin birbirinden farkı yok, şu kadar üstünlüğü yok.” şeklinde konuştu.

Çatalca’da o parti var diye buraya ayak atmayan 10 yıl 15 yıl uğramayan büyükşehir belediyesini kendisinin bildiğini söyleyen İmamoğlu, “Biz öyle yapmadık. Biz partizanlık yapmadık, yapmayız. Ben memleketimin hiçbir insanını birbirinden ayırmadım ki belediye başkanını birbirinden ayırayım. Bunlar öyle yapmaz.” ifadelerini kullandı.

‘YÖNETİCİ VATANDAŞINA HAD BİLDİRMEZ’

Cumhuriyet’te yönetici, gülerek bakar. Yönetici vatandaşına şefkatle bakar, yönetici vatandaşına sert bakamaz, talimat veremez, had bildiremez. Yönetici, Cumhuriyet’te vatandaşına bakarken haddini bilecek. Öyle oy verenmiş oy vermeyenmiş. O devir bitti. Öyle mülk sahibi falan yok. Mülk sahibi 86 milyon yurttaş.

‘ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ’

Kanal İstanbul gibi felaket projelerine nasıl “dur” dediysek, “dur” demeye devam edeceğiz. Asla izin vermeyeceğiz.

‘İSTANBUL’U KOLAYCA ALIRIZ ZANNETTİLER, PIŞIK’

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı’na yani 16 milyon insanın başkanına randevu vermemek, yanıt vermemek. Bu nasıl bir kibir? Onlar zannetti ki İmamoğlu’nu yok sayarsak, İmamoğlu’nun işlerine engel olmaya çalışırsak, İmamoğlu da yerine sinecek, bir dahaki seçimi de İstanbul’da kolayca alırız zannettiler öyle mi? Pışık.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com