İmamoğlu, Erdoğan’ı itham etti: Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor

İmamoğlu, "İstanbul'da bize oy vermediniz, ama ben engelledim diyor. Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor." dedi.

  • ü
  • 26 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın “Şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor? Biz yönetiyoruz. İstanbul’da bulunan bu zat böyle bir imkana sahip mi değil.” sözlerine cevap verdi. İmamoğlu, “İstanbul’da bize oy vermediniz, ama ben engelledim diyor. Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor.” dedi.

Arnavutköy’de vatandaşlara seslenen İmamoğlu, Erdoğan’ın “Şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor? Biz yönetiyoruz. İstanbul’da bulunan bu zat böyle bir imkana sahip değil? Fakat 31 Mart’tan itibaren Murat Kurum kardeşimizle birlikte AK Parti yerel yönetimiyle Cumhur İttifakı Ankara’da el ele verdiğimiz zaman herhangi bir sarkma söz konusu olmayacak ve yola emin adımlarla yürüyeceğiz” sözlerine, “Açıkça beni engellediğini itiraf ediyor.” diyerek tepki gösterdi.

‘MALTEPE’DE İNSANLARA EVİNİ TESLİM EDEMEDİN’

İmamoğlu’nun konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

“Acemi bir aday koymuşlar. Bunlar davet aşağı davet yukarı. Sen önce git bir siteyi daha yapamadın. Maltepe’de insanlara evini teslim edemedin. Tam acemi. Bunlar sadece verilen talimatı yerine getiriyorlar. O ne diyor ‘Buyruğum’ diyor. Onlar ne diyor ‘Tensipleriyle’ diyor. İtfaiye birinin talimatı ile yangına gider mi? Bunların aklı dönmüş, nevri dönmüş. Onun için varsa yoksa polemikler.

‘ACEMİ ADAY BENİ HER GECE RÜYASINDA GÖRÜYOR’

Arada sırada gaflarını da duyuyoruz. ‘Ekrem İmamoğlu deprem bölgesine koştu’ dedi mi, vallahi doğru söyledi. ‘Projelerinin yüzde 87’sini yaptı’ dedi mi? Zaten iki tane doğru lafı var. O da bunlar. Bu acemi adayın fotoğrafından daha çok başka birinin fotoğrafı var biliyorsunuz değil mi? Bir iki hafta sonra sokak sokak gezip miting yapmaya başlayacak. Her gün illa beni diline dolayacak. İnanın her gece beni rüyasında görüyor. İnsanları da aldatıyorlar.

‘KADİR TOPBAŞ ÜZÜNTÜSÜNDEN ÖLDÜ’

Sayın cumhurbaşkanı diyor ki, rahmetli Kadir Topbaş güzel çehre kazandırmış, ben gelmişim kazandıramamışım. Rahmetli Topbaş’a 5 imar dosyasına imza atmadı diye metal yorgunluğu ilan edip ona görevi bıraktıran siz değil misiniz? Allah’tan utanın Allah’tan korkun. Ayıptır yahu. Bu şekilde her şeyi kendi lehlerine döndürüp, yalanla yanlışla konuları çevirip kullanırlar. Bunlar kurtla yiyip çobanla ağlayan insanlar. Adam üzüntüsünden birkaç sene sonra öldü.

‘RAHMETLİ ERBAKAN’A DEMEDİĞİNİ BIRAKMAMIŞTI’

Rahmetli Erbakan’a da demediğini bırakmamıştı. Onu siyasete kazandıran kişiye yaş 70 iş bitmiş demişti. Bugün 70 yaşına girdi, ben onu söylemem. Doğum gününü tebrik ederim.

‘BENİ ENGELLEDİĞİNİ İTİRAF EDİYOR’

‘Ben onu engelledim’ diyor. İtiraf ediyor. ‘Murat Kurum gelirse sarkma olmayacak’ diyor. İkinci turda 836 bin oy farkla yenilince 3-4 gün ortadan kayboldu. Sen bu milletin ne olduğunu bilmiyorsun. Bu milleti tehdit etmeye kalkma. Bu millet size öyle bir ders verecek ki bu millet…”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com