İddia: Koray Aydın harekete geçiyor, ekibiyle istifa edebilir

İYİ Parti’de genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın‘ın ekibiyle istifa edeceği iddia edildi. Partideki istifaların devam edeceği belirtiliyor.

  • ü
  • 20 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’de Meral Akşener’in Genel Başkanlığı bırakacağını açıklamasının ardından aday olan 5 isimden biri olan Koray Aydın’ın ekibiyle birlikte partiden istifa edeceği iddia edildi.

İktidara yakın Türkiye gazetesinde yer alan habere göre; 27 Nisan’da yapılan 5. Olağanüstü Kurultay’da genel başkanlık yarışını kaybeden Koray Aydın, AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüşen eski genel başkan Meral Akşener’in İYİ Partililerinin yüzünü yere eğdirdiğini ifade etmişti. Aydın, parti yönetiminin Akşener’i açıklama yapmaya davet etmesinin şart olduğunu belirterek, üstü kapalı olarak Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu’nu eleştirmişti.

YOL HARİTASI İÇİN TOPLANIYORLAR

Akşener’den şu ana kadar görüşmenin içeriğine dair bir açıklama yapılmazken, Aydın’ın önümüzdeki günlerde, yeni bir yol haritası çizmek için yakın çalışma arkadaşlarıyla bir araya geleceği, İYİ Parti’den istifa etme seçeneğinin de aralarında bulunduğu önemli kararlar alabileceği belirtiliyor. Aydın ve ekibinin istifa etmesi durumunda İYİ Parti’nin dağılma sürecine girebileceği de iddia ediliyor.

44 MİLLETVEKİLİNDEN 35’E DÜŞMÜŞTÜ

Bayramdan önce İstanbul Milletvekili Seyithan İzsiz’in, ‘kuruluş amaç ve ilkelerinden uzaklaştığı’ gerekçesiyle partisinden istifa etmesiyle, İYİ Parti’nin 14 Mayıs 2023 seçimlerinde 44 olan TBMM’deki sandalye sayısı 35’e düşmüştü. Bunun yanı sıra il örgütlerinden Akşener’in fotoğraflarının indirilmesini istediği için kesin ihraç talebiyle tedbirli olarak disipline sevk edilen Çanakkale Milletvekili Rıdvan Uz’un da ihraç sürecini beklemeden önümüzdeki günlerde İYİ Parti’den istifa edeceği belirtiliyor.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com