Hüsnü Şenlendirici: Aday gösterildim ama AKP’den değil

Klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, AKP tarafından yaşadığı ilçe olan Bergama'da birinci sıra meclis üyesi adayı olarak gösterilmesi üzerine açıklama yaptı.

  • ü
  • 21 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İzmir’in Bergama ilçesinde yaşayan klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, aynı ilçeden AKP tarafından birinci sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Şenlendirici, “Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil belediye başkanı kontenjanından direk aday olarak gösterildim” dedi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için geri sayım devam ederken, klarnet virtüözü Hüsnü Şenlendirici, AKP tarafından yaşadığı ilçe olan Bergama’da birinci sıra meclis üyesi adayı olarak gösterildi.

‘KONTENJANDAN ADAY GÖSTERİLDİM’

Şenlendirici, söz konusu adaylıkla ilgili Instagram hesabından açıklama yaptı. Parti üyesi olmadığına dikkat çeken Şenlendirici şu ifadeleri kullandı:

“Bergama Belediyesi Meclis Üyeliğine aday gösterilmem ile ilgili bir açıklama yapma gereği duydum. Öncelikle, herhangi bir siyasi partiye üyeliğimin olmadığının bilinmesini isterim. Değerli dostum Sadık Doğruer’in ricası üzerine, bir siyasi partiden değil, belediye başkanı kontenjanından direk aday olarak gösterildim.

SİYASET VE PARTİLER ÜSTÜ

Ben de bu ‘Başkan Kontenjanı Meclis Üyeliği Adaylık Teklifini’, doğup büyüdüğüm Bergama’ya faydalı olmak adına, bir nevi ‘Kültür Sanat ve Müzik Elçisi’ olma misyonu ile kabul ettim. Kültürel ve sanatsal faaliyetleri, siyaset ve partiler üstü bir noktada gördüğümü belirtmek isterim. Kültür ve sanat, benim için ayrıştırıcı olmaktan ziyade bütünleştirici kavramlardır.

‘SİYASİ ÇEKİŞMELERE KONU EDİLMESİN’

Memleketim Bergama’nın tüm dünyada tanıtımına katkı sağlayacağına inandığım işler yapmayı arzuluyorum.
Bu isteğimin siyasi çekişmelere konu edilmesini doğru bulmuyorum.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com