Halk TV’den ayrılan Değirmenci TİP’in Çankaya adayı oldu

Ünlü sunucu İrfan Değirmenci, TİP'in Çankaya Belediye Başkanı adayı oldu. TİP'in adaylık duyurusunda, “Yıllarca her türlü rantı, talanı, yolsuzluğu konuşup gündeme taşıdı; şimdi Çankaya’da eşitlikten, özgürlükten, değişimden yana bir belediyeciliği konuşacak!" denildi.

  • ü
  • 14 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İrfan Değirmenci, seçimde TİP'ten milletvekili adayı olmuştu.

Halk TV’den ayrılan ünlü sunucu İrfan Değirmenci, Türkiye İşçi Partisi’nde Çankaya Belediye Başkanı adayı gösterildi.

TİP’in sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, “Yıllarca her türlü rantı, talanı, yolsuzluğu konuşup gündeme taşıdı; şimdi Çankaya’da eşitlikten, özgürlükten, değişimden yana bir belediyeciliği konuşacak!

Çankaya Belediye Başkan Adayımız İrfan Değirmenci!” denildi.

Değirmenci, Halk TV’den ayrılırken yaptığı açıklamada, şu ifadeleri kullanmıştı:

“Değirmenci, dün yaptığı paylaşımda, “Koltuğa alışmak çok fena bir şey. İnsan, toplumun yararına koltuktan da feragat edebilmeli çıkarlarından ve paradan da. Çünkü paradan çok daha önemli şeyler var hayatta. Dayanışma, mücadele, ezene karşı ezilenden yana, adaletten, haktan, emekten yana olmak gibi. Eleştirdiğine dönüşmemek, hırsları uğruna insanlığını kaybetmemek, kendini vazgeçilmez saymamak gibi. Kendini güç ve para sahibi olduğu alanda, partide, şirkette Olimpos’un zirvesinde bir mitolojik kahraman sananlara asıl gücün halkın sivil örgütlü mücadelesi olduğunu hatırlatmak gerekir. Ezene karşı mücadelenin bin bir yolu var. Her zaman yeni yollar bulmak mümkün. O yollardan biri televizyon. Etkili de bir yol. Ama tek yol değil. Velhasılı kelam yolu eşitlik, özgürlük, adalet mücadelesinden geçenlerle yoldaşlık yapacağımız yeni yollar mutlaka bulunur. En kısa sürede yeniden buluşmak, yeni yolları birlikte yürümek ümidiyle…” açıklamasında bulundu.

Değirmenci, milletvekili seçiminde İzmir’de vekilliği çok az bir oyla kaybetmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com