Gürsel Tekin, İmamoğlu’nu hedef aldı: Çürümüş adamlar, onlara ne destek olacağım

Kadıköy Belediye başkanı adayı yapılmadığı için CHP'den istifa eden Gürsel Tekin, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nu hedef alarak, "Bunlar değişimci değil çürümüş adamlar. Onlara ne destek olacağım" dedi.

  • ü
  • 16 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

CHP’den istifa eden Gürsel Tekin katıldığı canlı yayında isim vermeden İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu nu hedef aldı. ”İstanbul’da mevcut İBB Başkanına destek olacak mısınız?” sorusuna da ”Bunlar değişimci değil çürümüş adamlar. Onlara ne destek olacağım” şeklinde cevap verdi.

CHP’den istifa eden Gürsel Tekin HaberTürk yayınında CHP’yi eleştirdi. Eski partisine yönelik sert sözler söyleyen Gürsel Tekin’in konuşmasından satırbaşları şöyle:

“Benim niçin, neden istifa ettiğimi sayın genel başkan da çok iyi biliyor. Bazı şeyler söylenmez, zamanı gelince söylenir. 40 yıl çocukluğumdan itibaren bu partiye dava uğruna mücadele etmişim. CHP barajın altında kaldığında gözyaşı döken benim. Kadıköy teşkilatındaki eski dostlarımız, ilçe başkanlarımız hepsi bilir, Türkiye coğrafyasında farklı siyasi partilerin tamamı beni arayarak ne kadar haklı olduğumu söylediler.

‘TAYİNLİ ATAMALARDAN VAZGEÇİN’

Bu sadece CHP’de yaşanan sorun değil. Akraba, kabile, yakın ilişkiler, arkadaşlık, dostluk üzerine siyaseti inşa etmeyi çalışırsanız siyaseti çürütürsünüz. Ankara’da tayinli atamalardan vazgeçin. Sayın Özel arayacaktır, elbette abi kardeşlik çerçevesinde birbirimize söyleyecek sözlerimiz vardır. Onlar değişimci, biz geri kalmış gibi tasnifler, tarifler beni üzüyor. Ben o arkadaşlarımın sicilini biliyorum, onlar da benim sicilimi bilirler. Bu değişim falan değil. Kolay karar değildi. Ne kadar zorlandığımı bir ben bir de eşim bilir. Arkadaşlarım ve çevremdeki dostlarım bilir. Kararın arka planında sıradan bir belediye başkanlık meselesinin olmadığını bilmenizi istiyorum. Benim partim, bugün istifa etmiş olsam da, daha fazla zarar gelmemesi için yutkunarak konuşuyorum.”

CHP’den istifa eden Gürsel Tekin sunucunun ”İstanbul’da mevcut İBB Başkanına destek olacak mısınız?” sorusuna da ”Bunlar değişimci değil çürümüş adamlar. Onlara ne destek olacağım” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com