Gökhan Zan’ın ses kayıtları: AKP rüşvet iddiasını değil yayanları yargıya taşıdı

AKP'nin adayı Mehmet Öntürk, TİP'in adayı Gökhan Zan'la rüşvet görüşmeleri yapıldığı iddia edilen ses kayıtlarına ilişkin suç duyurusunda bulundu.

  • ü
  • 20 Mart 2024
  • ü
  • Politika

AKP’nin Hatay adayı Mehmet Öntürk, Gökhan Zan’ın rüşvet görüşmeleri yaptığı öne sürülen ses kayıtları hakkında suç duyurusunda bulundu. Öntürk, suç duyurusunda ‘gerçek dışı’ dediği bu kayıtların Türkiye İşçi Partisi’ne ve Sözcü TV’ye kim veya kimler tarafından gönderildiğinin belirlenmesini istedi.

Öntürk, yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Görüyorum ki belediyecilik karnesi kırıklarla dolu olduğu ve şehrimizi en temel yerel hizmetlerden mahrum bıraktıkları için sokağa çıkamayanlar, kirli ve karanlık yöntemlere bel bağlayıp, siyaseti manipülasyonlarla dizayn etmeye çalışıyorlar. Hemşehrilerimiz bunların kimler olduğunu çok iyi bilmektedir.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

KAYITLARI KİMLER GÖNDERDİ?

Şeref ve haysiyetime zarar vermeye yönelik bu eylemleri yöneten şahıslar başta olmak üzere, onlarla birlikte hareket eden tüm şüphelilerin ‘alenen hakaret’ suçunu oluşturdukları gerekçesiyle ifadelerinin alınması, suça konu eylemleri gerçekleştiren tüm şahısların tespit edilmesi, ne yöntemle ve ne şekilde hazırlandığı bilinmeyen gerçek dışı kayıtların Türkiye İşçi Partisine ve Sözcü televizyonuna kim veya kimler tarafından gönderildiğinin belirlenmesi, ilgili yerlerle yazışma yapılarak soruşturma işlemlerinin yürütülmesi amacıyla suç duyurusunda bulunduğumu kamuoyuna saygıyla bildiririm.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com