Fatih Erbakan iddialı: MHP’yi geçtik şimdi sırada İYİ Parti var

Rantçı belediyecilik dönemine son vereceklerini ve ahlaklı belediyecilik dönemini başlatacaklarını söyleyen Erbakan, MHP ve İYİ Parti'ye gönderme yaptı.

  • ü
  • 27 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Yeniden Refah Partisi’nin genel başkanı Fatih Erbakan, Sakarya’nın Geyve ilçesinde partisinin düzenlediği mitingde halka hitap etti. Partisinin başkan adayanlarıyla birlikte katıldığı miting meydanında vatandaşlara seslenen Erbakan, Milli Görüş’ün, Yeniden Refah’ın Türkiye’de bir kez daha şahlanacağını öne sürdü. Partisinin üye sayısının 500 binin üzerinde olduğunu belirten Erbakan, MHP’yi geçtiklerini, İYİ Parti’yi de geçerek seçimlere ülkede en çok üye sayısı olan 3’üncü parti olarak girmek istediklerini söyledi.

MHP’Yİ GERİDE BIRAKTIK, SIRADA…

Erbakan, “Rantçı belediyecilik dönemine son vereceğiz. Ahlaklı belediyecilik dönemini inşallah başlatmış olacağız. Rantçı belediyecilikten milletimiz bıkıp usandı.” ifadeleriyle iktidarı hedef alırken, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Pazar günü itibariyle seçimlere daha bir hafta kala Türkiye genelinde 500 bin üye sayısını aştık elhamdülillah. Biz seçimlere kadar 500 bin yapacağız diyorduk. Seçimlere bir hafta kala 500 bin oldu. MHP’yi geride bıraktık, üye sayısı bakımından. Şimdi İYİ Parti var 508 bin, birkaç gün içerisinde seçimler gelmeden İYİ Parti’yi de geride bırakacağız ve seçimlere Türkiye’nin üye sayısı bakımından en büyük 3’üncü siyasi partisi olarak gireceğiz. Arkasından bir milyon hedefine de ulaşacağız. Çünkü ayda 70 bin üye artışı sağlıyoruz. Bu demektir ki seçimden sonra birkaç ay içerisinde bir milyara da ulaşacağız. Önce 31 Mart’ta yerel yönetimlerde, arkasından da 2028’de iktidar olacağız inşallah.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com