Erdoğan’dan televizyonlara Yeniden Refah talimatı: Ekrana çıkarmayın

Yeniden Refah Partisi lideri Erbakan, partilerinin yetkililerinin televizyonlara çıkarılmaması için televizyonlara en üstten talimat gittiğini söyledi.

  • ü
  • 22 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı Fatih Erbakan, Bingöl’de partilerine yönelik sözleri nedeniyle AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve iktidarı eleştirdi. Fatih Erbakan, “Diyorlar ki ‘Efendim Yeniden Refah Partisi bize kaybettiriyor.’ Size biz kaybettirmiyoruz, size kaybettiren İsrail’le ticarete devam etmeniz.” dedi.

Erbakan, televizyon kanallarında çıkmamaları için iktidarca talimat verildiğini de söyledi: “Bizzat yukarılardan talimat gitmiş ve bugün gazetelere televizyonlara bugün Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı ve adaylarının çıkabilmesi mümkün değil.”

Partisinin düzenlediği mitingde seçmenlere seslenen Fath Erbakan, şunları söyledi:

“Diyorlar ki efendim Yeniden Refah Partisi bize kaybettiriyor. Ya size biz kaybettirmiyoruz, size kaybettiren İsrail’le ticarete devam etmeniz. Size kaybettiren 22 yıldır borç faiz zam vergi ekonomisidir. Size kaybettiren emekli asgari ücretle dar gelirliyi içine düşürdüğünüz durumdur. Size kaybettiren 22 senedir uyguladığınız belediyecilik anlayışınızdır.
Bütün gazeteciler, anketçiler, televizyoncular hatta rakip siyasi partidekiler dahi gece gündüz bizi konuşuyor. ‘Anadolu’da, sahada en güçlü rüzgar Yeniden Refah Partisi rüzgarıdır’ diyor.

Televizyonlar bizi çıkartamıyorlar neden çünkü ambargo var. Talimat var. Yeniden Refah Partisi adayları ve Genel Başkanı televizyonlara çıkamıyor. Yasak konulmuş. Gece gündüz Yeniden Refah’tan konuşuyor, stratejisinden bahsediyor. Yeniden Refah Partisi temsilcisini davet edemiyor, ‘siz ne diyorsunuz sizinle ilgili konuşuyoruz, size cevap hakkı doğdu, sizin adınız geçti’ bunu diyemiyor.

Bizzat yukarılardan talimat gitmiş ve bugün gazetelere televizyonlara bugün Yeniden Refah Partisi’nin Genel Başkanı ve adaylarının çıkabilmesi mümkün değil. Buradan Bingöl’den bunu ilan ediyorum. Televizyonlara çıkmamızı engelleyebilirler ancak milletimizin gönlüne girmemizi engelleyemeyecekler.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com