Erdoğan’dan enflasyon itirafı: Ne verirsek verelim kaybolup gidiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Yüksek enflasyonda dipsiz kuyu misali ne verirsek verelim kaybolup gidiyor. Önceliğimiz enflasyonu düşürmek" dedi

  • ü
  • 26 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Aksaray mitinginde enflasyonda dert yandı. Erdoğan, “Enflasyon dipsiz kuyu misali ne verirsek verelim kaybolup gidiyor. Önceliğimiz enflasyonu düşürmek. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor”dedi.

Erdoğan’ın Aksaray mitinginde yaptığı konuşma şöyle:

“Dünyanın her yerinde olduğu gibi ülkemizde de can yakan enflasyonun hayat pahalılığıyla boğuşuyoruz. Tüm emeklilerimize bir defaya mahsus 5 bin TL ödeme yaptık. Maaşlarda ve ikramiyelerde de yüzde 50 yükseltme yaptık. Emeklilerimizin Ramazan Bayramı ikramiyesini ise 2 ila 5 Nisan arasında hesaplarına yatırıyoruz. İnşallah bundan sonra da emeklilerimizin yanında olmayı sürdüreceğiz. Ülke olarak yaşadığımız sıkıntıların, muhalefetin yaptığı gibi lafla çözülmeyeceği açıktır. Fiyat istikrarını sağlamadan yapılan maaş zam daha cebe girmeden nasıl eridiğini en iyi sizler biliyorsunuz. Çünkü yüksek enflasyonda dipsiz kuyu misali ne verirsek verelim kaybolup gidiyor. Önceliğimiz enflasyonu düşürmek. Önce enflasyonu kontrol altına almamız gerekiyor. Yılın ikinci yarısında enflasyonun düşmesiyle elimiz biraz daha rahatlayacak. Bunu başaracak programa ve kararlılığa sahibiz. Enflasyon düşünce elimiz rahatlayacak. Çalışan ve emeklilerimizin alım gücündeki düşüşü telafi etmek için sürekli adımlar atıyoruz.”

Konuşmasında Türkiye’nin dünyanı en büyük 10 ekonomisinden birisi olacağı iddiasını tekrarlayan Erdoğan, önümüzdeki dönemde iki kaz büyüyeceklerini söyledi.

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com