Erdoğan, Yeniden Refah’a kızgın: Haramiler, sirk cambazları…

Cumhurbaşkanı Erdoğan, isim vermeden Yeniden Refah Partisi'ne çok sert ifadelerle yüklendi. "Kimi yerlerde karşımızda ahlaktan yoksun siyaset haramileri var" diyen Erdoğan, "Seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti'de olacağım' diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 26 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin Genişletilmiş İl Seçim İşleri Başkanları Toplantısı’nda yerel seçime ilişkin mesajlar verdi. İsim vermeden, AKP’den ayrılan birçok ismi belediye başkanlıklarına aday gösteren Yeniden Refah Partisi’ne yüklenen Erdoğan, “Kimi yerlerde karşımızda ahlaktan yoksun siyaset haramileri var. Meydanı siyaset haramilerine bırakmayacağız” dedi.

Konuşmasında CHP’yi de hedef alan Erdoğan,”Ülkemizdeki muhalefet anlayışı hiç değişmedi” dedi. Erdoğan, “Bilhassa ülkenin ikinci büyük partisi sıfatına sahip CHP, bırakın olumlu yönde değişmeyi; bölücülerle, terör örgütü mensuplarıyla işbirliğine girecek kadar rotasını kaybetti” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, şöyle devam etti: “Üzülerek görüyoruz ki CHP’de bölücülerin ve yapay zekanın sözü, bu partiye yıllarca emek vermiş, gönül vermiş insanların sözünden daha fazla geçiyor.”

Erdoğan, şöyle devam etti: “İstanbul’da bölücü örgütün uzantılarıyla el ele, kol kola yürümekten; bölücülerin sembolleri altında ortak miting yapmaktan utanmıyorlar. Neyin karşılığında Kandil’le uzlaşıldığını, allayıp pulladıkları Kandil uzlaşısı için bu noktada bölücü örgütün uzantılarına ne vaadettiklerini kimse bilmiyor?”

PARTİSİNE MESAJ

Partisine yerel seçimler için mesaj veren Erdoğan, “Çok çalışmamız gerek. Seçim iki yerde kazanılır. Birincisi sahadır, sokaktır, evlerdir, işyerleridir, insanın olduğu her yerdir. İkincisi sandıktır. Saha çalışmaları iyi yürütemez, oy verme günü sandığa sahip çıkamazsak elimizdeki seçimi de kaybederiz” diye konuştu.

Erdoğan, şunları söyledi: “Bizim siyaset anlayışımızda vatandaşa tıpış tıpış oy vereceksiniz dayatmasında bulunmanın yeri asla yoktur. Hiçbir insanımız bize oy vermeye mecbur ve mahkûm değildir. Biz çok çalışarak sandıkta o oyu alacağız.”

İSİM VERMDEN YENİDEN REFAH’A YÜKLENDİ: “SİRK CAMBAZLARINA PRİM VERMEYİNİZ”

“Kimi yerlerde karşımızda ahlaktan yoksun siyaset haramileri var. Meydanı siyaset haramilerine bırakmayacağız” diyen Erdoğan, şunları kaydetti:

“Ben seçimi kazanırsam, kazandıktan sonra yine AK Parti’de olacağım’ diyen sirk cambazlarına asla prim vermeyiniz. AK Parti’den ayrılıp da bu partinin gölgesinde korsan siyaset yapmaya kalkana da kimse kusura bakmasın ‘eyvallah’ etmeyiz.”

Yeniden Refah Partisi, başta Şanlıurfa ve Elazığ olmak üzere birçok ilde eski AKP’lileri belediye başkan adayı yapmıştı. Erdoğan’ın isim vermeden kullandığı sert ifadeler, Yeniden Refah Partisi’ne duyduğu kızgınlık şeklinde yorumlandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com