Erdoğan ısrarlı: Hükümet, Kabine benimle yürüyor; yerel yönetim de bizim olduğunda…

Erdoğan, "Cumhurbaşkanı bu kardeşiniz mi? Hükümet bu kardeşinizle mi yürüyor? Kabine benimle mi yürüyor? Demek ki yerel yönetim de bizim olduğu zaman nasıl hizmetler olacağını anlayın."

  • ü
  • 29 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan (FOTOĞRAF: ADEMALTAN / AFP)

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Hatay’da başladığı “oy yoksa hizmet de yok” yaklaşımını Aydın’da da sürdürdü.

Erdoğan, partisinin Atatürk Kent Meydanı’nda düzenlenen mitinginde yaptığı konuşmada seçmenlere yine gözdağı verdi.

2009 yılından bu yana CHP’li belediye başkanı Özlem Çerçioğlu tarafından yönetilen Aydın’a halka hitap eden Erdoğan şöyle konuştu:

“Büyükşehri ve ilçeleriyle Aydın, 31 Mart’ta tercihini Cumhur İttifakı’ndan yana yaparsa bundan kazançlı çıkacak olan sizlersiniz.

Niye? Cumhurbaşkanı bu kardeşiniz mi? Hükümet bu kardeşinizle mi yürüyor?

Kabine benimle mi yürüyor? Evet. Öyleyse demek ki Aydın’daki yerel yönetim de bizim olduğu zaman nasıl hizmetler olacağını anlayın.

Her partiye, her partinin adayına saygımız var ama belediyeciliğin bizim işimiz olduğu hususunda iddialıyız.”

SEÇMENİ TEHDİT HATAY’DA BAŞLADI

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Erdoğan, ilk olarak 3 Şubat 2024’te depremin yıktığı Hatay’daki aday tanıtım toplantısında, “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” diyerek seçmeni üstü kapalı tehdit etmişti.

Tepki çeken sözlerin ardından Erdoğan iki gün sonra Kahramanmaraş’ta “Hükümet olarak biz, hangi partiden olduğuna bakmaksızın tüm belediyelere bütçeden alması gerekenleri eksiksiz gönderdik, gönderiyoruz” ifadelerini kullandı.

ZAT VE ZEVAT, ERDOĞAN

Erdoğan, 11 Şubat’ta Tekirdağ’da yaptığı açıklamada ise “Bizde ‘Oy yoksa hizmet yok’ diyerek milleti açık açık tehdit etmek olmaz” ifadesini kullanarak, muhalefeti suçlamıştı.

Erdoğan, 16 Şubat’ta Ordu mitinginde çelişen açıklamalar yaptı ve “Biz varsak doğalgaz var biz yoksak doğalgaz yok” dedi.

26 Şubat’ta İstanbul’da yaptığı açılışta ise Ekrem İmamoğlu’nun İBB yönetimini eleştiren Erdoğan, “Kardeşlerim şu anda bu ülkeyi kimler yönetiyor? Biz yönetiyoruz. Şu anda İstanbul’da bulunan bu zat veya zevat böyle bir imkâna sahip mi? Değil” dedi. 31 Mart’ta Murat Kurum’a oy isteyen Erdoğan, “Aziz İstanbul’un fetret devrini sona erdireceğiz” şeklinde konuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com