Dervişoğlu’ndan Akşener-Erdoğan görüşmesine tepki: Benim muhatap alınmam gerekirdi

İYİ Parti lideri Dervişoğlu, Akşener - Erdoğan görüşmesini olumlu bulmadığını belirterek, "Ben kimsenin memuru değilim" dedi.

  • ü
  • 09 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti’nin eski Genel Başkanı Meral Akşener, geçen hafta sürpriz bir şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüştü. Görüşmenin ardından taraflardan açıklama gelmedi ancak Cumhurbaşkanlığı Yardımcılığı teklifi başta olmak üzere çeşitli iddialar gündeme geldi.

Erdoğan’ın İYİ Parti’nin Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu yerine Akşener’le görüşmesi siyasette yeni bir tartışmayı da beraberinde getirdi.

İLETİŞİM BAŞKANLIĞI’NIN PAYLAŞIMI İLE ÖĞRENMİŞ

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, Habertürk TV’de katıldığı canlı yayında Akşener-Erdoğan görüşmesinden daha önce haberinin olmadığını, görüşmeyi İletişim Başkanlığı’nın sosyal medyada yaptığı paylaşımla gördüğünü söyledi.

‘AKŞENER GÖRÜŞMEDNE SONRA BİLGİLENDİRDİ’

Görüşmeden çıktıktan sonra Akşener’in kendisini bilgilendirdiğini aktaran Dervişoğlu, görüşmenin kendisi açısından bir mahsuru olmadığını söylediğini belirtti. Akşener’in de Erdoğan ile görüşmesinde Türkiye ile ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunduklarını söylediğini aktardı.

‘OLUMLU BULMADIM’

Görüşmeyi olumlu bulmadığını vurgulayan Dervişoğlu, “Beni ilgilendiren tarafı İYİ Parti’nin genel başkanı ben iken Sayın Erdoğan’ın Sayın Akşener ile görüşmesi. Muhatap olarak benim alınmam gerekirdi. Bazı insanlar boyuna posuna bakmadan Hasan Dağı’na oduna gitmeye kalkışırlarsa şayet işte o zaman benden ummadıkları bir tepkiyi görebilirler. Ben bu partinin genel başkanıyım, partinin dününe bugününe yarınlarına sekte vuracak adımlara izin vermem. Ben kimsenin memuru değilim.” diye konuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com