Dervişoğlu, Sinan Ateş’i hatırlattı: Bozkurt sembolünün arkasına sığınan çakalları biliyoruz

Bozkurt sembolünün arkasına sığınan çakalları ve sırtlanları bildiklerini söyleyen İYİ Parti lideri Dervişoğlu, "Meydanı mankurtlara bırakmamak, bozkurtları diriltmek için buradayız." dedi.

  • ü
  • 10 Temmuz 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu partisinin grup toplantısında yaptığı konuşmada, bozkurt sembolünün arkasına sığınan çakalları ve sırtlanları bildiklerini öne sürdü, “Meydanı mankurtlara bırakmamak, bozkurtları diriltmek için buradayız.” dedi.

İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Dervişoğlu, A Milli Futbol Takımı’nın EURO 2024 çeyrek final başarını tebrik etti.

SİNAN ATEŞ’İ HATIRLATTI: ÇAKALLARI, SIRTLANLARI BİLİYORUZ

Dervişoğlu, “Bugüne kadar ‘Türklüğü ayaklar altına aldık’ diyen güruhların ‘Bozkurt’u, bu şuuru, bu ruhu, pisliklerine alet etme girişimlerini görüyor, biliyor ve buradan ihtar ediyoruz. Biz varız ve buradayız. Türklüğe adalet yeminiyle, milletine sadakat yeminiyle, Cumhuriyetine hürriyet yeminiyle, atasına ise vefa yeminiyle bağlıyız. Meydanı mankurtlara bırakmamak, bozkurtları diriltmek için buradayız. Ve elbette Sinan Ateş için tüm Sinanlar için adalet için buradayız. Anaların gözyaşlarını görmeyip, muktedirlerin tebessümlerine bakan; milletin çığlığına sağır, efendilerinin fısıltılarını dahi duyanlara karşı milletin sesi, anaların gözyaşı, çocukların çığlığı olarak buradayız. Ve bozkurtça haykırıyoruz; adalet yerini bulsun, isterse kıyamet kopsun. Ya adalet ya kıyamet” diye konuştu.

MÜLAKAT ELEŞTİRİSİ

Mülakat sorununa değinen Dervişoğlu, Milli Eğitim Bakanı’nı sert sözlerle eleştirerek, “Mesleğe girişteki mülakat inadı bir şekilde aşılırsa diye de sürekli mülakatlarla; yani sözde Milli Eğitim Akademisi’yle milli eğitim kadrolarını bir partizan çöplüğü haline getirmeyi amaçlamaktadırlar. Her konuşması ve eylemi ile gerek müsteşarlığı gerekse bakanlığı döneminde eğitim camiasının nefretini kazanan bu Milli Eğitim Bakanı’nın altında imzası olan bir metinden, kime ne hayır gelecek ki? Oldubittiye getirdiği eğitim öğretim müfredatı nedir ki, Öğretmenlik Meslek Kanunu ne olsun?” dedi.

ESAD’LA GÖRÜŞME: BASRA HARAP OLMUŞ OLSA DA…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşme açıklamasına değinen Dervişoğlu, “Her ne şartta olursa olsun Suriyeli sığınmacılar ülkelerine dönmelidir. Her ne kadar Basra harap olmuş olsa da geride bize kalan kadim bir vatan, iş sahibi olmayı bekleyen milyonlarca vatandaşımız, parkta, sokakta, otobüste rahatça gezmek isteyen çocuklarımız ve gençlerimiz vardır. En önemlisi de tamir edilmeyi bekleyen bir ulus kimliğimiz vardır. Milli gururumuz vardır. Mevcut hükümetten beklentimiz, yanlışta ısrarcı olmamaları ve Esad’la görüşmede somut bir eylem planı ortaya çıkarmalarıdır. Aksi halde son 13 yılda yapılan yanlışlara bir yenisi daha eklenecek, olası çözüm fırsatı bir kez daha ıskalanmış olacaktır.” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com