DEM Parti Hakkari’de kayyıma karşı miting düzenleyecek

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, kayyım kararına karşı 13 Haziran'da Hakkari'de miting düzenleyeceklerini açıkladı.

  • ü
  • 09 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Sözcüsü Ayşegül Doğan, Hakkari Belediyesi’ne kayyım atanmasına dair başlatacakları kampanyaya dair partisinin genel merkezinde basın toplantısı düzenledi. Doğan, 13 Haziran’da Hakkari’de miting düzenleyeceklerini açıkladı.

Kayyım politikaları için “İflas eden rejimin son çırpınışlarını görüyoruz” ifadesini kullanan Doğan, AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, “Kanun yok, hukuku işletiyoruz” sözünü hatırlattı.

‘DEM PARTİLİLERE İŞLETİLEN HUKUKUN ADI KONULMALI’

Doğan şöyle konuştu:

“Biz DEM Partililere başta Kürtler olmak üzere bu ülkede yaşayan farklı halklara, inançlara, kültürlere işletilen hukukun adı nedir artık bu hukukun adı konulmalıdır. Çünkü şayet Hakkari’de ortaya çıkan görüntüler, akademisyenler tarafından sömürgecilik nedir nasıl işletilir, kolonyalizm nedir, kolonyal hukuk nasıl işletilir diye ders olarak anlatılmak istense üzerine söylenebilecek söze gerek kalmayacak kadar işte bu hukuka gönderme yapan birtakım görüntüler ortaya çıkıyor. O nedenle tekrar soruyoruz ‘kanunu değil hukuku konuşturduk’ derken hangi hukuku kastettiniz tekrar soruyoruz DEM Parti olarak. 31 Mart seçimleri sonrası ortaya çıkan iradeye saygı duyacağını söyleyen bizzat Cumhurbaşkanı Erdoğan Hakkari’de halkın iradesini gasp etmeye karşı nasıl böyle bir söylem ve ifade ile seçilmiş birinin yerine atanmış bir memuru savunabilir.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com