Davutoğlu açıkladı: Erdoğan neden Murat Kurum’u aday gösterdi?

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, AKP'nin Murat Kurum'u neden İBB BaşkanI adayı olarak seçtiğine dair açıklamalar yaptı.

  • ü
  • 14 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Gelecek Partisi Lideri Ahmet Davutoğlu, 31 Mart Yerel Seçimleri yaklaşırken siyaset gündemine ilişkin değerlendirmeler yaptı ve AKP’nin Murat Kurum’u neden İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı adayı seçtiğini açıkladı.

Halk TV ekranlarında yayımlanan ‘Sözüm Var’ programına katılan Davutoğlu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

‘RANTA ‘HAYIR’ DEMEYECEĞİ İÇİN…’

“AKP’nin yaptığı aday tercihleri nedeniyle kazanma olasılıklarını çok düşük görüyorum. Bana AKP’den kim aday olur diye sorulmuştu, ben de kendi rant hesaplarına karşı ‘hayır’ diyemeyeceği zayıf bir adayı çıkarabileceğini belirtmiştim. Erdoğan bu seçimi kaybederse 29 Mayıs’ın psikolojisi nedeniyle kaybedecek. ‘Ben ne olursa olsun kazanırım’ düşüncesi Erdoğan’ı u noktaya itti. Kanal İstanbul’da dahil olmak üzere İstanbul’la ilgili kendi talimatlarının dışına hiç çıkmayacak bir adaya yöneltti. Murat Kurum böyle bir aday. İkisi de bürokratlarımdı çok iyi tanırım.

‘MUTLAK İTAAT KRİTERİNE UYAN ADAYDI’

Ergun bey olmuş olsa, İstanbul için daha rasyonel bir tercihti. buna yöneltti. İstanbul’u hiç tanımayan birini İstanbul’a aday yapmak şu demek ‘Ben nasıl olsa kazanacağım, bari bana bir gün ‘hayır’ demeyecek biri olsun. Murat Kurum ismi mutlak itaat kriterine uyan ama seçim kazanabilme şansı zayıf bir isim. Bu tartışmanın içinde yer almamak için biz aday göstermedik.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com