CHP’nin seçim afişinde ve şarkısında Lütfü Savaş yer almadı

CHP lideri Özel, CHP'li 14 büyükşehir ve il belediye başkan adayının yer aldığı tanıtım videosunu, "İşimiz, gücümüz Türkiye" notuyla paylaştı.

  • ü
  • 16 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Cumhuriyet Halk Partisi’nin (CHP), 14 büyükşehir ve il belediye başkan adayının yer aldığı seçim şarkısını ve vidosunu paylaştı. Videoda, aday gösterilmesi tepki çeken Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ yer almadı. CHP lideri Özgür Özel değişim açıklaması yaparken, aday isimleri en son 20 Şubat Salı 17:00’a kadar YSK’ya teslim edilecek.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, CHP’li 14 büyükşehir ve il belediye başkan adayının yer aldığı tanıtım videosunu, “İşimiz, gücümüz Türkiye” notuyla paylaştı.

‘ANLIYORSUN DEĞİL Mİ?’

Usta sanatçı Barış Manço’nun ‘Anlıyorsun değil mi?’ eserinden uyarlanan şarkıda “Gücümüz Türkiye, işimiz belediye” sloganı tekrarlandı. Şarkının klibinde CHP’li büyükşehir belediye başkanları ve adayları yer aldı.

VİDEODA HANGİ BAŞKANLAR VAR

Videoda; İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Eskişehir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ayşe Ünlüce, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkan adayı Candan Yüceer, Aydın Büyükşehir Belediye Başkanı Özlem Çerçioğlu, İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Cemil Tugay’ın yurttaşlarla bir araya geldiği görüntülere yer verildi.

Adaylığı tartışmalara neden olan Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş’ın tanıtımda ve Özel ile birlikte yer almaması dikkat çekti. CHP kaynakları reklam çekimlerinin 5-6-7 Şubat’ta yapıldığını, Lütfü Savaş’ın depremin yıldönümüne gelen bu tarihte Hatay’dan ayrılamadığı için çekimlere katılamadığını söyledi.

31 Mart’ta yapılacak yerel seçimler için İzmir’de partisinin belediye başkan adaylarını tanıtan CHP Genel Başkanı Özgür Özel, daha sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘İZMİR SEÇMENİNİN NOTU KITTIR’

Tunç Soyer’in aday gösterilmemesine ilişkin açıklamalarda bulunan Özel, “Tunç Başkanımızı seviyoruz, objektif kriterler uyguladık. İzmir’de CHP belediyeciliği engellemelere rağmen önemli işler yapmıştır; ancak İzmir seçmeninin haklı olarak beklentileri yüksek notu da kıttır. İzmir seçmeni çok daha yüksek beklentileri vardı, bunu sayın başkanla da konuştuk. İzmir genelinde belki ülkenin başka coğrafyalarında yüksek beğeni toplayacak başkanlar İzmir’de dinamizm ve gençleşme istiyordu. İzmir’e cumhuriyet kadınlarının elinin değmesi yönünde talep vardı. O yüzden, 9 kadın listede. Bu bir kadın devrimidir. O yüzden 12 tane 40 yaş altı genç listelerde” dedi.

DEĞİŞİM SÖZÜ VERDİ, ‘HERKES MEMNUN OLACAK’ DEDİ

Özel, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Biz buradan İzmir’in ve Türkiye’nin geleceğini yönetecek çok önemli isimlere görev verdik. Önceki dönem belediye başkanlarımızın her bir tanesinin de emeği başımızın tacıdır. Başka görevler yapacaklar, partimize katkılar sağlayacaklar. Bugün bu kadro yarın İzmir’de CHP Belediyeciliği anlamında bir devrimi gerçekleştirmeye aday. Birbiriyle son derece uyumlu, ortak gelecek stratejimize son derece yatkın ve onu sahiplenmiş bir ekibimiz var. İzmir CHP’nin seçimlerden sonra bambaşka bir dinamizmle muhteşem bir belediyecilik hizmeti verdiğini görecek. İzmir adayları sevdi, 1 Nisan’dan sonra oy veren, vermeyen herkes bu listeye olan memnuniyetini ifade edecek” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com