CHP’den milletvekili seçilen Gelecek Partili Temurci, Murat Kurum’a destek çıktı

CHP listelerinden milletvekili seçilen Gelecek Partili Selim Temurci, AKP'nin İstanbul adayı Murat Kurum'a desteğini açıkladı.

  • ü
  • 11 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Gelecek Partisi İstanbul Milletvekili Selim Temurci, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) seçimlerinde Murat Kurum’u desteklemeye daha yakın olduğunu söyledi. Temurci, “Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum” ifadelerini kullandı.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) listelerinden milletvekili seçilen Selim Temurci, tv100 programında, “Size göre Murat Kurum’un şansı mı daha yüksek Ekrem İmamoğlu’nun mu?” sorusunu yanıtladı. “İki favori isim daha fazla konuşuluyor, tabii siyaset her zaman sürprizlere açık. Ben bir tık Murat Beyin önde olduğunu düşünüyorum” diyen Temurci şöyle konuştu:

“Gelecek Partisi olarak AK Parti ile ittifak kurmayı düşünür müsünüz ya da onların adayına destek olmayı düşünür müsünüz?” sorusunu Temurci, şu yanıtı verdi: “Gelecek Partisi, Türkiye’de her siyasi parti ile görüşüyor. Gelecek Partisi’nin yönetimi İstanbul, Ankara, İzmir, Konya konusunda siyasi partilerle görüşüyor. 20 Şubat’a kadar karar verecekler. Önümüzdeki süreçte mevcut belediye başkanının performansını İstanbullular değerlendirecek. Murat Kurum’unda performansını değerlendirecekler. Açık ifade edeyim. Ben İstanbul’un siyasi kavgaların merkezi olmasını istemiyorum. Siyasi kariyer için İstanbul çok önemli bir ildir. İstanbul’a hizmetkar olmadan daha büyük hedefler peşinde koşarsanız İstanbul sizi bir yere taşımaz. Ben Kadir Topbaş tarzı yaklaşımın İstanbul’un sorunlarına daha iyi geleceğini düşünüyorum. Bu konuda Murat Kurum’un daha önde olduğunu söylüyorum.”

ÖZCAN’DAN ‘İLK SEÇİMDE CHP’Yİ SATTINIZ’ TEPKİSİ

Temurci’nin bu sözlerine ilk tepki aynı programın konuğu Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’dan geldi.

Özcan, tepkisini, “Bu konuşmaları duyunca baştan beri doğru söylediğimi anladım. Sayın Kılıçdaroğlu da benden helallik istemedi. Çünkü sayın Kılıçdaroğlu’nu kandırmışlar, oturtmuşlar 6’lı masanın başına, “Seni cumhurbaşkanı yapalım” demişler ama hiç de inanmamışlar. Siz CHP’de helal oylarıyla seçilirken, rozet takarken, ben Ankara’ya doğru 40 derecede yürüyüşteydim, biliyorsunuz değil mi? Dolayısıyla ben sayın Kılıçdaroğlu’nun avukatlığını yapmıyorum, yaptığı yanlışları söylüyorum. Bugün de sayın Kılıçdaroğlu’nun yanlış yaptığının en somut delili sayın Milletvekilimizin sözleri. Daha ilk seçimde, oy aldıkları CHP’yi sattılar.” ifadeleriyle gösterdi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com