CHP’den ‘geçinemiyoruz’ mitingi: ‘Siyaset sokağın sesini dinleme işidir’

Malatya Yazıhan'da konuşan CHP lideri Özel, 30 Haziran günü Kocaeli'de düzenlenecek 'Geçinemiyoruz Mitingi'ne çağrı yaptı: "Bu şartlarda geçinebiliyor musunuz? Siyaset, sokağın sesini dinleme işidir. Sokakta artık ses yok, çığlık var."

  • ü
  • 22 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

Malatya’ya giden CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Yazıhan Belediyesi’ni ziyaret etti daha sonra burada düzenlenen ‘Halk Buluşması’nda konuştu.

Ekonomik krize ve geçim sıkıntısına değinen Özel, 30 Haziran günü Kocaeli’de düzenlenecek ‘Geçinemiyoruz Mitingi’ne çağrı yaptı. Özel,  halka şöyle seslendi:

‘SOKAKTA SES YOK, ÇIĞLIK VAR’

“Bu şartlarda geçinebiliyor musunuz? Siyaset, sokağın sesini dinleme işidir. Sokakta artık ses yok, çığlık var. Ne diye çığlık atıyor insanlar? ‘Geçinemiyoruz’ diyorlar. Madem ki geçinemiyorsunuz, madem ki sonuç yok, o zaman asgari ücerete zam yapılması gereken günden bir gün önce Türkiye’nin en büyük emek kentinde, Kocaeli’de, Gebze’de işçilerle, emeklilerle, çalışanlarıyla, bütün emekçileriyle, esnaflarla, çiftçilerle birlikte büyük ‘Geçinemiyoruz Mitingi’ yapacağız. Türkiye’de emeği sömürülen, yıllarca çalışmasının sonucunda emekli maaşı kuşa dönen, ürünü para etmeyen, geçinemeyen herkesi 30 Haziran günü Kocaeli’ndeki Geçinemiyoruz Mitingi’ne davet ediyorum.”

‘BİRİLERİ GERİLİM YARATMAK DERDİNDE’

Kayseri Pınarbaşı’ndaki saldırıya ilişkin ‘acizlik’ açıklamasını tekrarlayan Özel, “Seçim seçimde kaldı, başkanımız herkesi kucaklayacak. Hala daha birileri gerilim yaratmak derdinde. Savunmasız bir adama 5 kişi saldırmak ne güçtür ne cesarettir, ne kabadayılıktır olsa olsa acizliktir, zavallılıktır” ifadelerini kullandı.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

‘AKP’NİN YÜKÜNÜ SIRTLANACAK HALİMİZ YOK’

Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ile yapılacak görüşmeye ilişkin konuşan Özel, “Pazartesi soracağız Mehmet Şimşek’e, önceliğin vatandaş mı, yandaş mı?” dedi.

Normalleşme tartışmalarına da yanıt veren Özel, “22 yıllık AKP iktidarının yükünü sırtlanacak halimiz yok, yanlışına doğru diyecek halimiz yok” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com