CHP’de Hatay sancısı sürüyor: Özgür Özel’le görüşen Lütfü Savaş’tan miting kararı

CHP'de Hatay'la ilgili süren gerilim devam ediyor. 'Adaylığının geri çekileceği' iddia edilen Lütfü Savaş, bugün CHP lideri Özgür Özel'le görüşürken; ikna olmadığı belirtiliyor. Görüşme sonrası açıklama yapan Savaş, yarın miting yapma kararı aldı.

  • ü
  • 19 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, yerel seçimlerde yeniden aday gösterilen Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş‘la görüştü. Partinin Genel Merkezi’nde gerçekleşen görüşme 50 dakika sürdü. Savaş görüşme sonrası, “Büyük bir mitingle açıklamamız olacak” dedi.

Görüşmeye Mehmet Güzelmansur, Gökhan Zeybek ve Selin Sayek Böke ile Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki de katıldı.

Lütfü Savaş, görüşme sonrası Antakya’daki CHP İl Başkanlığı önünde toplananlara seslendi. Canlı yayınla bekleyenlere konuşan Savaş, “Yarın çok daha büyük bir mitingle açıklamalarımız olacak. Daha fazla bir şey söylemek mümkün değil. Yarın ne yapacağımızı Hatay halkıyla paylaşacağız. Hatay halkıyla olmaya devam edeceğiz” dedi.

NE OLMUŞTU?

NOW TV (FOX) canlı yayınında, Savaş’la bir araya gelip ‘alternatif’ üzerine konuşacaklarını söyleyen Özel, “Hatay’ın sesini duymazsak biraz sıkıntıya girdiğimiz gösteriyor” ifadelerini kullanmıştı.

CHP’nin dünkü aday tanıtım toplantısına Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş katılmazken, sahneye davet edilen Hatay adaylarının arasında Savaş’ın adı anons edilmemiş, ekrana ismi ve fotoğrafı yansıtılmamıştı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com