CHP ve DEM Parti arasında Esenyurt mesaisi: Aday çekilebilir

İddiaya göre CHP, İstanbul Esenyurt’ta aday olarak gösterdiği Ali Gökmen‘i adaylıktan çekebilir. 'Kent uzlaşısı' için DEM Parti görüşmeler sürüyor.

  • ü
  • 17 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Eş Genel Başkanları Tülay Hatimoğulları ve Tuncer Bakırhan (Fotoğraf: Alp Eren Kaya)

CHP ve DEM Parti arasında bir süredir devam eden “kent uzlaşısı” görüşmelerinde yeni bir aşamaya gelindiği belirtiliyor. İddiaya göre CHP, DEM Parti’nin güçlü olduğu İstanbul Esenyurt’ta aday olarak gösterdiği Ali Gökmen‘i adaylıktan çekebilir.

İki parti arasında devam eden görüşmelerin sonuç vermesi halinde DEM Parti’in de onay verdiği CHP’li başka bir ismin Esenyurt adayı olması gündemde.

Gazete Duvar’ın haberine göre; görüşmelerin devam ettiğini bildiren parti kaynakları görüşmelerin sonucuna göre Ali Gökmen‘in adaylıktan çekilebileceğini ifade etti.

Son Parti Meclisi (PM) toplantısında CHP Genel başkanı Özgür Özel Esenyurt ve adalar belediye başkan adaylarının çekilebilecek adaylar olduğunu durumun ile yapılan görüşmelere göre netleşeceğini söylemişti.

PARTİ SÖZCÜSÜ AÇIKLAMA YAPACAK

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, yarın 14:00’te düzenleyeceği basın toplantısında Kent Uzlaşısı görüşmelerinde gelinen noktaya ilişkin bilgi verecek.

Bu arada gazeteci Barış Yarkadaş, CHP İstanbul Esenyurt Belediye Başkan Adayı Ali Gökmen’in adaylıktan çekildiğini duyurdu. Yarkadaş, Gökmen’den boşalan adaylık için CHP İstanbul İl Hukuk Komisyonu Üyesi İsmail Topkaya’nın isminin geçtiğini öne sürdü.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com