CHP, Lütfü Savaş’a ‘alternatif’ arıyor: 10 günde bir ölçtürüyoruz

Yerel seçim için "Çok sürprizler olacak" diyen CHP lideri Özgür Özel, Lütfü Savaş’la ilgili tartışmalar için de "Alternatif arayışı içindeyiz" ifadesini kullandı.

  • ü
  • 15 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Lütfü Savaş’ın Hatay Belediye Bakan adayı olarak açıklanmasının ardından özellikle Hataylılardan gelen yoğun eleştiri ve tepkiler, CHP’deki arayışları hızlandırdı. Seçime kısa bir süre kala CHP, ‘alternatif’ arayışında.

CHP lideri Özgür Özel, partisinin genel merkezinde bir grup gazeteci ile bir araya geldi ve gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Özel, aday açıklamalarından sonra partisinde yaşanan tartışmalara ilişkin “Aday olamayan her arkadaş istifa ederse ortada parti kalmaz. Adaylar belli olduktan sonra CHP’de sorun kalmıyor. Bursa’yı alacağız. Balıkesir, Manisa ve Denizli’de de çok iddialıyız. Çok sürprizler olacak. Yüzyılın sürprizini de Malatya’da yapacağız” ifadelerini kullandı.

Çankaya’da 31 yaşındaki Hüseyin Can Güner’in aday gösterilmesiyle ilgili eleştirileri yanıtlayan Özel, “Çok üzerinde durduğum ve içime sinen bir adaylık. Onu avukat parantezine almak büyük haksızlık” dedi.

‘EN RAHAT OLDUĞUM İKİ İL İSTANBUL VE ANKARA’

Partinin seçim sloganını “İşimiz gücümüz Türkiye, işimiz gücümüz belediyecilik” olarak açıklayan Özel, “En rahat olduğum iki il Ankara ve İstanbul. Partinin oyunun çok üzerinde bir kabul oranları var. Sıkı çalışıyorlar” dedi.

HATAY’DA ADAY DEĞİŞECEK Mİ?

Hatay’da Lütfü Savaş’la ilgili tartışmalara da değinen Özel, “Hatay’ı 10 günde bir ölçtürüyoruz. Aklımıza gelen her seçenek ölçtürülüyor. Hatay’da yapılan anketlerde başkanımıza alternatif görürsem onu Lütfü Savaş’a gösteririm ve adayı değiştiririm. Bir alternatif arayışı içindeyiz” ifadelerini kullandı.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com