Beştaş’tan Kurum’a Kürtçe tepkisi: Halklarımızın şovlara karnı tok

DEM Parti İstanbul Adayı Beştaş, Diyarbakırlılar gecesinde Kürtçe selam verip puşi takan Murat Kurum'a tepki göstererek, "İktidar Kürtlerin tüm hakkını gasp edecek, daha dün kaymakamınız Kürtçe tiyatroyu yasaklayacak, sonra da sahnede Kürtçe konuşup halay çekecek öyle mi?!"dedi.

  • ü
  • 18 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

DEM Parti İstanbul Büyükşehir Belediyesi adayı Meral Baştaş.

AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Kurum’un İstanbul’da katıldığı Diyarbakırlılar gecesinde puşi takarak Kürtçe selam vermesine DEM Parti’den tepki geldi.

DEM Parti’nin İstanbul Büyükşehir Belediye eşbaşkan adayı Meral Danış Beştaş, sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, iki gün önce Kürtçe oyunun yasaklanmasını hatırlatarak, “Bize yasak koyduğunuz dilimizi, siyasetinize malzeme etmeyeceksiniz; bu da iki! Halklarımızın, yaptığınız şovlara karnı tok”dedi.

Beştaş’ın paylaşımı şöyle:

“AKP’nin İBB adayı; hem dilimizi tanımayacak, hem bizi yok sayacak, iktidar Kürtlerin tüm hakkını gasp edecek, daha dün kaymakamınız Kürtçe tiyatroyu yasaklayacak, sonra da sahnede Kürtçe konuşup halay çekecek öyle mi?! Sayın Kurum, siz önce özür dileyin; Haklarını gasp ettiğiniz Kürtlerden, İliç’te kayıp maden işçilerinden, siyanüre boğduğunuz insanlardan özür dileyeceksiniz. Bu bir!

Bize yasak koyduğunuz dilimizi, siyasetinize malzeme etmeyeceksiniz; bu da iki! Halklarımızın, yaptığınız şovlara karnı tok!”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com