Balıkesir’de ‘kopya aday’ tezgahı: Lokantada garson, 3 haftadır işe gitmiyor

Balıkesir’de, CHP’nin adayı Ahmet Akın’la aynı ad ve soyada sahip bir bağımsız adayın çıkması tartışmalara yol açtı. Henüz seçimle ilgili hiçbir çalışması olmayan bağımsız adayın Balıkesir’de bir lokantada gece garsonu olarak çalıştığı ancak üç haftadır işe gitmediği öğrenildi.

  • ü
  • 28 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

Balıkesir’de CHP adayı Ahmet Akın’la aynı ad ve soyada sahip bağımsız adayın kim olduğu ve ne iş yaptığı belli oldu.

CHP Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Akın, Balıkesir’de seçmenin kafasını karıştırmak için kendisiyle aynı ad ve aynı soyada sahip bir kişinin bağımsız belediye başkan adayı yapıldığını duyurdu. Akın, bağımsız adayın AKP tarafından “adaylaştırıldığını” öne sürdü.

Akın açıklamasına şu ifadeleri kullandı:

“Korkudan, şeytanın bile aklına gelmeyecek bir yönteme başvurdular. Ahmet Akın isminde bağımsız bir aday çıkardılar. Balıkesir’i beş yıldır yöneten iktidar temsilcileri tarafından kurulan bu kirli tezgâh nedeniyle Balıkesir Büyükşehir Belediye seçimlerinde iki tane Ahmet Akın var. Biri CHP’nin logosunun altında ben olacağım. Diğeri de bağımsız bir Ahmet Akın. Bu tezgâhı kurgulayanlar, ‘Ahmet Akın kazanıyor, geliyor. Entrikayla yalanla onun seçimi almasını engellemeye çalışalım’ diye düşünüyorlar.”

SEÇİM ÇALIŞMASINA HENÜZ BAŞLAMADI

31 Mart günü pusulada yer alacak olan bağımsız Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkan adayı Ahmet Akın ise kamuoyunda görünmüyor. Henüz bir mitingine, seçim çalışmasına rastlanmayan bağımsız aday Ahmet Akın’ın herhangi bir sosyal medya mecrasında bir hesabı da bulunamıyor.

GECE SERVİSİNDE GARSON, 3 HAFTADIR İŞE GİTMİYOR

Serbestiyet’ten Onur Erkan’ın haberine göre bağımsız aday Ahmet Akın, Balıkesir’in bilindik bir esnaf lokantası olan Kanaat Lokantası’nın gece servisinde garson olarak çalışıyordu.

Ulaşılan Kanaat Lokantası çalışanları, Ahmet Akın’ın yaklaşık üç haftadır işe gelmediğini söyledi. Kendilerinin de durumdan yeni haberdar olduklarını belirten lokanta çalışanları, Ahmet Akın’ın politikayla ilgili konuşmayan biri olduğunu söyledi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com