Akşener’den Erdoğan’a ‘tehdit’ yanıtı: Allah akıl fikir versin…

İYİ Parti lideri Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Biz varsak doğalgaz var, yoksak yok" sözlerini eleştirerek,  "Ne diyeyim Allah akıl fikir versin. Ana muhalefet gibi iktidarın sinirleri gergin! Millet varsa sen varsın, millet yoksa sen yoksun sayın Erdoğan" dedi.

  • ü
  • 21 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, partisinin TBMM Grup toplantısında konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, hükümetin emekliye yönelik yaptığı son düzenlemeyi eleştirdi. Akşener, “Emeklilerimiz açlığa mahkum edildi” dedi. Buradan iktidara sesleniyorum diyen Akşener, “Söylediğimiz zamları yapmazsanız, seçimde en büyük tokadı emekliden yersiniz” ifadesini kullandı.

Akşener, partisinin grup toplantısında emeklilere verilen ikramiyedeki artışı ve Erdoğan’ın seçmeni tehdit etmesini değerlendirdi.

Akşener’in açıklamaları şöyle:

“Emeklilere, bayram ikramiyesi uygulaması, ilk kez; 2018 yılında başlamıştı. İktidar onu da, bizim baskımızla; aslında, vermek zorunda kalmıştı… 2018 yılında, bin lira olan, bayram ikramiyesi; enflasyonun, hızlı artışına rağmen; 6 yıl içinde, sadece, 2 defa artırıldı; ve çıka çıka, 2000 liraya çıkartıldı. Son olarak da; önümüzdeki bayramlar için; yüzde 50 artışla, 3000 lira yapıldı.

Gelin şimdi, bir hesap yapalım: 3 bin lira, gerçekten bir artış mı, yoksa kayıp mı; gelin, birlikte bakalım… Mesela; 2018 yılında, bir emeklinin, bayram ikramiyesi; 217 dolara denk geliyordu… Bugün ise; artırılmış haliyle bile, 97 dolar ediyor… Yani, yarısından bile az. O da, bayrama kadar, dolar yerinde durursa…


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

‘DÖNÜP MİLLETİ TEHDİT EDİYOR’

Sayın Erdoğan, bir seçim dönemi klasiği olarak; yine çıkıp, milletimizi, tehdit etmeye başladı… Geçtiğimiz gün Ordu’da, utanmadan çıkıp, dedi ki; “Bizim olmadığımız, bir büyükşehir belediyesi; Doğal gazı, nasıl getirecek? Biz varsak, doğal gaz var. Biz yoksak, doğal gaz yok.” Ne diyelim, Allah akıl fikir versin…

Aynı ana muhalefet gibi; Görüyoruz ki; İktidarın da, sinirler gergin; asaplar bozuk…

Malum; Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayımız, Enver Yılmaz Bey’in gördüğü, büyük ilgiden ötürü; arkadaşların psikolojileri, epey bir bozulmuş. Valla hiç kusura bakmasınlar; bozmaya devam edeceğiz.

Yalnız bu vesileyle; buradan, kendisini düzeltip; bir şeyi de, hatırlatmak istiyorum:

Asıl, millet varsa, sen varsın; millet yoksa, sen de yoksun, Sayın Erdoğan! Dolayısıyla, senin yokluğunda; ne Ordu, ne de Ordulu kardeşlerim, emin ol, hiçbir şey kaybetmez!”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com