Akşener, Saray’a İYİ Parti rozetini çıkararak gitmiş

Meral Akşener'in Saray'da Erdoğan ile yaptığı görüşmeye parti rozetini çıkararak gitmesi tepki çekti. Bazı partiler bu durumu "Görünen o ki parti Akşener'i değil Akşener partiyi bıraktı" değerlendirmesinde bulundu.

  • ü
  • 09 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

İYİ Parti eski lideri Meral Akşener’in Saray’a Erdoğan ile yaptığı görüşmenin yankıları devam ediyor. İYİ Parti yönetiminin eleştirdiği görüşmeyle ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı. Akşener’in görüşmeye pari rozetini çıkarıp gittiğine işaret eden partililer, “Görünen o ki parti Akşener’i değil Akşener partiyi bıraktı” ifadesini kullandılar.

Gazeteduvar’da yer alan kulis haberde İYİ Parti’deki gelişmeler şu şekilde aktarıldı:

“İYİ Parti’nin kurucu Genel Başkanı Meral Akşener’in Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yaptığı görüşme partisinde büyük tartışma yarattı. En büyük tepki MHP’den ayrılıp İYİ Parti’yi kuran ekipten geldi. MHP kökenli bir siyasetçi, “Biz Saraya teslim olmuş MHP’de yer almayız diyerek bu partiyi kurduk. Dün teslim olmadık bugün de teslim olmamız beklenemez” dedi. Son kongrenin ardından bir toparlanma başlarken Akşener’in bu ziyaretle yeni yönetime büyük zarar verdiğini ifade eden partililer Akşener’in Cumhurbaşkanı ile görüşürken rozetini çıkarmış olduğuna da dikkat çekti. Akşener’in Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmeden iki gün önce katıldığı bir cenaze töreninde İYİ Parti rozeti taktığına işaret eden bir siyasetçi, “Biz genel başkanlıktan ayrıldıktan sonra genel merkezde her odaya yeni genel başkan Müsavat Dervişoğlu ile birlikte Akşener’in fotoğraflarını astık. Ama gördük ki kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmesinde o rozeti çıkarmış. Yine sosyal medya hesabından İYİ Parti’nin güneşini kaldırıp bulutlu bir hava fotoğrafı koymuş. Görünen o ki parti Akşener’i değil Akşener partiyi bıraktı” dedi.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com