Akşener cephesinden Cumhurbaşkanı Yardımcılığı açıklaması: Devlette göreve hazır

Meral Akşener'in Erdoğan ile görüşmesinde Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi gelmediği, fakat Akşener'in teklif olursa değerlendireceği belirtildi.

  • ü
  • 07 Haziran 2024
  • ü
  • Politika

Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’la yaptığı görüşme tartışmalara neden olan İYİ Parti’nin eski genel başkanı Meral Akşener cephesinden ilk açıklama geldi. Akşener’e yakınlığıyla bilinen Burak Akburak, Cumhurbaşkanı Yardımcılığı teklifi gelmediğini belirtirken, “Teklif olursa değerlendirilir” ifadesini kullandı.

Erdoğan ile Meral Akşener arasındaki görüşmenin yankıları sürerken, İYİ Parti Milletvekili Burak Akburak, Sözcü TV’ye yaptığı açıklamalarda önemli noktalara değindi. Görüşmenin ardından dikkat çeken açıklamalarda bulunan Burak Akburak, Akşener’in Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi alması durumunda bunu değerlendirebileceğini belirtti. Akburak, “Cumhurbaşkanı yardımcılığı teklifi olursa değerlendirilir” dedi.

AKŞENER DEVLETTE GÖREVE HAZIR

Akşener’in devlet kademelerinde görev almaya hazır olduğunu ifade eden Akburak, “Akşener devlette göreve hazır” şeklinde konuştu. Bu ifadeler, Akşener’in siyasi kariyerinde yeni bir sayfa açabileceği yönünde yorumlandı.

OĞLU PARİS BÜYÜKELÇİSİ OLACAK MI?

Akşener’in oğluyla ilgili çıkan “Paris Büyükelçisi olacak” iddialarına son derece kızgın olduğunu belirten Akburak, “Akşener oğluyla ilgili iddialara kızgın” dedi.

DERVİŞOĞLU’NA KIZGIN

Akburak ayrıca, Akşener’in Dervişoğlu’na da kızgın olduğunu ifade ederek, “Akşener, Dervişoğlu’na kızgın” şeklinde konuştu.

YENİ PARTİ KURACAK MI?

Yeni parti kurma iddialarına da değinen Akburak, “Akşener yeni bir parti kurmayacak” açıklamasında bulundu. Bu açıklama, İYİ Parti içinde yaşanan tartışmalara da ışık tuttu.

‘İHRAÇ DURUMUNDA İYİ PARTİ KALMAZ’

Akşener’in olası bir ihraç durumunda İYİ Parti’nin varlığını sürdüremeyeceğini ifade eden Akburak, “Akşener ihraç edilirse İYİ Parti kalmaz” dedi.

ERDOĞAN İLE GÖRÜŞMENİN DETAYLARI NELER?

Görüşmenin Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talebi üzerine gerçekleştiğini belirten Akburak, görüşme zamanının bir gün önceden belli olduğunu söyledi. Akburak, “Görüşmeyi Erdoğan istedi. Görüşme zamanı bir gün önce belli oldu” şeklinde konuştu.

‘BAHÇELİ İLE GÖRÜŞME OLMAYACAK’

Meral Akşener’in MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile görüşmeyeceğini ifade eden Akburak, “Akşener, Bahçeli ile görüşmeyecek” dedi.


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

SAÇ RENGİ TARTIŞMASI

Akşener’in saç renginin de dikkat çektiğini belirten Akburak, “Saç rengi başka olacaktı, bu beğenildi” dedi.

AKŞENER SIK SIK GÜNDEME GELECEK

Son olarak, Akşener’in bundan sonra sık sık gündemde olacağını belirten Akburak, “Akşener’i bundan sonra sık sık göreceğiz” dedi.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com