AKP’nin adayı iktidar ‘nimetlerini’ saydı: ‘Arıyorum valiyi, her şey 5 dakikada…’

AKP'nin Siverek adayı Ali Murat Bucak, 'iktidar' oldukları için valiyi, TBMM Başkanvekili'ni arayıp her sorunu "5 dakikada" nasıl çözdüğünü anlattı. Bucak, "Vali var, kaymakam var… Şimdi arıyorum valiyi her şey 5 dakikada… Öyle güzel öyle güzel…” ifadelerini kullandı.

  • ü
  • 07 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Şanlıurfa’da Bucak aşiretinin önde gelen isimlerinden Ali Murat Bucak, AKP’nin Siverek Belediye Başkan adayı oldu.

Bucak, AKP’den aday olduktan sonra kendisine sağlanan kolaylıkları vatandaşlarla bir araya geldiği toplantıda anlattı. Bucak’ın AKP’li TBMM Başkanvekili Bekir Bozdağ ile olan diyaloğunu anlattığı kısım ise özellikle dikkat çekti.

Bucak, konuyu şöyle anlattı:

“Binanın yerini nerede yapacağım? Karayollarında. Karayollarının içinde. Onu da Bekir Bozdağ’a dedim. Dedim ‘Yalnız, resmi yetiştiremeyiz. Arsa tahsili.’ Dedi, ‘Bir şey olmaz, sen başlarsan biz gerisini hallederiz.’ Yahu iktidar ne kadar güzel bir şey. Yahu biz 10 sene muhalefet, 10 sene ana muhalefet… Hiç bilmiyorduk, vali var kaymakam var… Şimdi arıyorum valiyi her şey 5 dakikada… Öyle güzel öyle güzel…”

Bucak, Siverek’te 2 dönem Demokrat Parti’den belediye başkanlığı yapmıştı. Bucak daha sonra 2015’te yapılan genel seçimlerde CHP’den Şanlıurfa milletvekili adayı da olmuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com