AKP’li Elitaş ‘final’i ahirete bıraktı: Ölüm ayırana kadar cumhurbaşkanımızla devam

AKP Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Erdoğan'ın 'Bu seçim Final Seçimim' sözleri üzerine, "?iz liderimizle ölüm bizi ayırıncaya kadar devam etmek isteriz" dedi.

  • ü
  • 10 Mart 2024
  • ü
  • Politika

AKP Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, Cumhurbaşkanı ve AKP lideri Recep Tayyip Erdoğan’ın ‘Bu seçim Final Seçimim’ sözlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Elitaş, “Millet isterse ki ‘Tayyip Erdoğan devam etsin’ diye o konuda siyaset üzerine baskı yaparsa siyaset kurumu da bu konuyla ilgili bir kanaat oluşturursa biz liderimizle ölüm bizi ayırıncaya kadar devam etmek isteriz” dedi. Bekir Bozdağ da seçim yenilenirse Erdoğan’ın tekrar aday olabileceğini söyledi.

Kırşehir’de AKH Seçim Bürosunda partililerine hitap eden AK Parti Genel Başkan Vekili Mustafa Elitaş, şöyle konuştu:

“Cumhuriyet tarihi, Cumhurbaşkanımızın başarılarını herhalde altın harflerle yazacak. Şu anda; Cumhurbaşkanımızın 2028 Cumhurbaşkanlığı Seçimlerinde Anayasa gereği 3’üncü kere aday olması mümkün değil. Ama millet isterse ki ‘Tayyip Erdoğan devam etsin’ diye o konuda siyaset üzerine baskı yaparsa siyaset kurumu da bu konuyla ilgili bir kanaat oluşturursa biz liderimizle ölüm bizi ayırıncaya kadar devam etmek isteriz.”

ÖLENE KADAR SİYASETE ‘SADAKAT İŞİ’ YORUMU

Siyasetin vefa ve nezaket işi olduğunu açıklayan Elitaş, “Siyaset nezaket işidir. Siyaset, sadakat işidir. Siyaset vefa işidir. 15 Temmuz 2016 hain darbe girişiminden sonra Türkiye’de çok şey değişti. Türkiye üzerine hesap yapanlar, Türkiye’nin büyümesini, gelişmesini, kalkınmasının bulunduğu coğrafyada önce bölge lideri, dünya ülkesi olmak için yapılan gayretlerin önüne engel olmaya çalışanlar ‘FETÖ’ kılıklı büyük devletler destekli 15 Temmuz hain darbe girişimini ortaya çıkardılar. 7 Ağustos Yenikapı toplantısından sonra Türkiye’de bir ülke ve karşı bir ittifak oluştu. Liderimiz, genel başkanımız Recep Tayyip Erdoğan’la birlikte ülkücü hareketin lideri Doktor Devlet Bahçeli’nin bir araya geldiği 8 yıla yakın bir zamandır bir kardeş, bir vatan sevdalısı iki liderin birlikteliği Türkiye’ye örnek olduğu gibi dünyaya da örnek oldu. O günden bu tarafa hiçbir yaşam içinde bulunmadan hiçbir koltuk sevdasında gayret göstermeden iki liderin sadece Türkiye meselesinin büyütüldüğü sadece Türkiye’nin menfaati nedir? Onunla birlikte hareket ettiğinin dünyaya örnek gösterilecek bir yol arkadaşlığını, bir dava arkadaşlığının göstergesidir” şeklinde konuştu.

BOZDAĞ: SEÇİM YENİLENİRSE ERDOĞAN TEKRAR ADAY OLABİLİR

Öte yandan, AKPŞanlıurfa Milletvekili Bekir Bozdağ da Erdoğan’ın ‘Bu seçim Final Seçimim’ sözlerine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bozdağ sosyal medya hesabından şu açıklamayı yaptı:

Bu seçim, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi son seçimidir.

Zira Anayasaya göre, “Cumhurbaşkanının görev süresi beş yıldır. Bir kimse en fazla iki defa Cumhurbaşkanı seçilebilir.”


Bu haberler de ilginizi çekebilir:

 

Ancak yine Anayasa’ya göre, “Cumhurbaşkanının ikinci döneminde Meclis tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanı bir defa daha aday olabilir.”(Anayasa,116/3) Anayasa’nın bu hükmüne göre TBMM tarafından seçimlerin yenilenmesine karar verilmesi halinde, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın üçüncü defa Cumhurbaşkanı Adayı olması anayasal hakkıdır.

Yarınlar ne getirir,bilinmez. Belki de vakti gelince TBMM seçimlerin yenilenmesi kararı alarak, Cumhurbaşkanımıza yeniden adaylık yolunu açabilir.Yarın ola, hayr ola. Görelim Mevla neyler, neylerse güzel eyler…”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com