AKP Adıyaman il başkanı da istifa etti

AKP'nin Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, seçim sonuçlarının kendileri için başarı olmadığını belirterek görevinden istifa etti.

  • ü
  • 22 Mayıs 2024
  • ü
  • Politika

AK Parti Adıyaman İl Başkanı Emrah Erkan Bulucu, görevinden affını istediğini duyurdu. Bulucu, yazılı açıklamasında, partide 15 yıldır çeşitli kademelerde görev aldığını anımsattı. Bugün itibariyle görevinden affını istediğini bildiren Bulucu açıklamasında şunları söyledi:

Büyük bir onur ve şerefle yürüttüğüm Adıyaman İl Başkanlığı görevini bugün itibariyle sonlandırmış bulunmaktayım. Bizde görev istenmez verilir. Adıyaman il genelinde özellikle ilçeler bazında büyük bir başarı söz konusu olsa da merkez ilçede hiç beklemediğimiz bir sonuçla karşı karşıya kalmamız bizleri derinden etkiledi. Milletimizin verdiği karar demokrasiye inanan bir hareket olarak başımızın tacıdır. Bundan sonraki sürecin daha sağlıklı yürütülebilmesi için partimizin bir neferi olarak, Genel Merkezimizden şerefle yürüttüğüm il başkanlığı görevinden affımı istirham ettim. Elbette bu bizim için bir son değildir. Aksine bir başlangıçtır.”

Dün de AKP’nin Rize İl Başkanı Hikmet Ayar, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın elini rahatlatmak amacıyla görevinden istifa ettiğini duyurmuştu.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com