AKP adayından itiraf: Bizimle yürüyenleri ayırırız, ayrıcalık gösteririz

AKP Konya Akşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Kahraman, "Bizimle yürüyenleri ayırırız, ayrıcalık gösteririz. Bizi iktidar yapanlara daha fazla hizmet ederiz" dedi. Kahraman'ın sözleri, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Hatay'da sarf ettiği sözleri akla getirdi.

  • ü
  • 15 Şubat 2024
  • ü
  • Politika

AKP Konya Akşehir Belediye Başkan adayı Yusuf Kahraman, dün katıldığı toplantıda itiraf niteliğinde açıklamalarda bulundu.

AKP’ye oy verenlere ayrıcalık gösterileceğini söyleyen Yusuf Kahraman, “Siyaset herkes hizmet edecek ama kendine destek verenlere, iktidar yapanlara da daha fazla hizmet edecek. Bu bizim şiarımız, kim ne derse desin. Bizimle beraber yürüyen insanları ayırırız, ayrıcalık gösteririz” ifadelerini kullandı.

ERDOĞAN’IN SÖZLERİNİ HATIRLATTI

Yusuf Kahraman’ın kendilerine oy verenlere ‘ayrıcalık gösterileceği’ şeklindeki açıklaması Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Hatay’daki itirafını akıllara getirdi.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan, 4 Şubat tarihinde Antakya Spor Salonu’nda düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada “Merkezi yönetimle yerel yönetim el ele vermezse, dayanışma halinde olmazsa o şehre herhangi bir şey gelmez. Hatay’a geldi mi? Şu anda Hatay garip kaldı, mahzun kaldı” demişti.

Erdoğan’ın bu sözleri büyük tepki çekmişti.

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com