AKP adayı Turgut Altınok, ‘Göstersinler istifa edeyim’ demişti: İşte o tapular

AKP'nin Ankara adayı Turgut Altınok'un Antalya'daki tartışma konusu olan mülklerinin tapusu Halk TV'de gazeteci Murat AĞırel tarafından açıklandı.

  • ü
  • 27 Mart 2024
  • ü
  • Politika

Açıkladığı mal varlığıyla tüm Türkiye’yi şaşırtan AKP Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Turgut Altınok hakkında ortaya atılan ‘Antalya’da 600 dairesi daha var’ iddiaları gündemdeki yerini koruyor. Altınok, iddialar için; ‘Tapularını göstersinler istifa edeyim’ demişti. Altınok’un Antalya’daki tapularının belgelerini gazeteci Murat Ağırel ilk kez Halk TV’de açıkladı

BELGELER İLK KEZ AÇIKLANDI

Altınok’un Antalya’daki tartışma konusu olan mülkleri hakkında “Tapusu yok” dediği belgeleri Murat Ağırel şu şekilde açıkladı:

“Sayın Turgut Altınok bütün mal varlığını açıklamadı. Bankayı açıklamadı, Altın döviz gibi değerleri açıklamadı. Üstelik ‘ben emekli maaşımı aldığım hesabım haricinde hesap kullanmıyorum’ dedi. Demek ki paralar başka bir değerde taşınıyor. Ben bu arsalar açıklandıktan sonra bu tarlaların parsellerin büyüklüklerini merak ettim ve peşine düştüm, sonra gördüm ki bu parseller birçok ilimizden de büyüktü. Ardından bu arsaların bir tanesinin kat karşılığında da verildiğini öğrendik mesela bununla alakalı gelir kaydedilmesi gerekirken kaydedilmemiş. Ben bunların parsellerini araştırırken, Altınok’un hem abisinin hem de kendisinin Antalya’da arsası olduğunu söylemişlerdi. Bu arsanın üzerine 660 dairenin yapıldığını öürendim. Bunlar fotoğrafları. O arazinin üzerine 660 dairelik bir yapı başlatılıyor. Sayın Altınok ‘ispatlayın benim öyle dairem yok’ diyor… Benim ulaştığım belgelere göre mal varlığı ve işleyiş Altınok’un kardeşi Hacı Altınok’un üzerine devredilmiş olabilir…”

ALTINOK, ‘GÖSTERSİNLER İSTİFA EDEYİM’ DEMİŞTİ

Mal varlığını açıklayan ve Ankara’da kendi adına çok sayıda konutu olduğu ortaya çıkan Altınok, Antalya’da 600 konutunun bulunduğuna ilişkin iddialarla ilgili konuştuğunda şunları söylemişti:

“600 evim olduğunu söyleyen yalancıdır, iftiradır, çamurdur, ahlaksızdır. Mansur Yavaş, ‘Turgut Altınok mal beyanında bulunmadı’ diyor. Yalan söylüyor, iftira atıyor, çamur atıyor. 600 dairenin Altınok adına tapusunu göstersin istifa edeceğim. Zerre şerefi, onuru varsa o istifa eder. Yazan, çizen kim varsa hepsine maddi manevi dava açacağız. Mal varlığı azalan bir belediye başkanı var. Yavaş, Belediye Başkanı olduktan sonra Londra’da ev almış. Oturduğu ev 25 milyon lira. Hangi parayla aldı, kendisi onu açıklasın”

 

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com