‘Mona Rosa’, Sezai Karakoç’un kabri başında

Sezai Karakoç’un Mona Rosa şiirini yazdığı Muazzez Akkaya, Karakoç’un Şehzadebaşı Camii’nin haziresinde bulunan mezarını ziyaret edip, Fatiha okudu.

  • ü
  • 10 Mayıs 2024
  • ü
  • Kültür

Sezai Karakoç’un Mona Rosa şiirini yazdığı Muazzez Akkaya, Karakoç’un Şehzadebaşı Camii’nin haziresinde bulunan mezarını ziyaret etti.

Akkaya’nın ziyaretinin fotoğraflarını Serbestiyet, Fahrettin Gün’ün Facebook sayfasını kaynak göstererek yayınlandı. 94 yaşındaki Muazzez Akkaya, Karakoç’un vefatından sonra verdiği röportajda “Sezai Karakoç’u vefatından bir ay kadar önce gördüm o olduğunu bilseydim bir kahve içmek isterdim” demişti.

Akkaya, 70 yıllık sessizlikten sonra verdiği röportajda Karakoç’u ölümünden kısa bir süre önce gördüğü anları anlatmıştı:

“Böyle bir duruma sebep verdiysem diye üzülüyorum ama bir yerden de teselli oluyorum çünkü hiçbir yakınlık göstermedim, umut vermedim. Ancak üzüldüğüm bir şey var, Sezai Karakoç’u vefatından bir ay kadar önce Fenerbahçe sahilinde gördüm. Karşıdan yürüyordu ve o kadar dikkatli bana bakıyordu ki… Ama beyaz saçları, sakalları olunca tanıyamadım. Bir süre sonra gazetede vefat ilanını görünce onun Sezai Karakoç olduğunu anladım. Eğer o olduğunu bilseydim, bir kafede oturup beraber bir kahve içmek isterdim.”

Velev'i Google Haberler üzerinden takip edin

ÖNERİLEN İÇERİKLER

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com